top of page

SEZONUN TREND RENKLERİ | YEŞİL VE TONLARI

Yeşil doğayı temsil eden başlıca renklerden biri. Çok sayıda farklı tona sahip olan yeşil renk, tasarım dünyasından sanatsal çalışmalara kadar pek çok alanda kendine yer buluyor. Her tonuyla yaşam alanlarından tekstil ürünlerine, mutfaklardan banyolara uzanan geniş bir yelpazede kullanıma uyum sağlıyor. Son yıllarda ise belli başlı renkler trendler arasında ön sıralarda yer alıyor. Yeşil ve tonları da trend renkler arasında. Yeşil renk ve tonlarının doğadan aldığı enerjiyi dahil olduğu alanlara yansıttığı ise bir gerçek. Yeşil ve tonları huzur, dinginlik ve enerjiyi de beraberinde getiriyor. Biz de iham alabileceğiniz birkaç yeşil renk tonunu sizler için detaylandırdık.

Zümrüt Yeşili

Zümrüt yeşili hemen hemen her dönem trendler arasında kendine yer buluyor. Duvar boyaları ve koltuk takımlarında sıklıkla karşılaşılan çimen yeşili son dönemde mutfak gereçlerinde de kendini göstermeye başladı. Zümrüt yeşili koyu tonuyla dahil olduğu alanlara dinlendirici bir etki de sağlıyor.

Yağ Yeşili

Son dönemin popüler yeşil tonlarının başında yağ yeşili geliyor. Yağ yeşili tekstil ürünlerinden mutfak gereçlerine, dekoratif ürünlerden ev tekstiline kadar çeşitli alanlarda kullanıma uyum sağlıyor. Yağ yeşilinin diğer renklerle uyumu dikkat çekerken gold detaylarla birlikte kullanımı ise kusursuz bir şıklık sunuyor.

Su Yeşili

Su yeşili, yeşil rengin en açık tonlarından biri. Sıklıkla tekstil ürünlerinde karşımıza çıkan su yeşili tüketicinin beğenisi karşısında pek çok alanda kedine yer bulmayı başardı. Mutfak dekorasyonlarından pişirme ekipmanlarına, ev tekstilinden çocuk ürünlerine kadar su yeşili ile huzurlu ve enerjisi yüksek bir alan yaratmak mümkün.

Zeytin Yeşili

Zeytin yeşili ve zeytin yaprağı yeşili, yeşilin en güzel ve en sık tercih edilen tonları arasında gösteriliyor. Zeytin yeşilinin nötr tonlara yakınlığı açık veya koyu diğer renk seçenekleriyle eşleştirmeleri kolaylaştırıyor. Zeytin yaprağı yeşili ise kadifemsi dokusu ve orta koyuluktaki tonuyla dahil olduğu alanlara fark katıyor.

Commenti


bottom of page