top of page

Bitcoin yükselişine devam edecek mi?
Kripto para birimleri içerisinde çok farklı bir yere sahip olan bitcoin, 41 bin dolar seviyesini bile geçerek tarihi rekor kırmayı başardı. Sadece son 3 ayda bile kazandığı değer yüzde 30’u aşmayı başardı. Birçok kişi onun ulaştığı bu seviyenin kalıcı olduğu tahminlerini yürütüyor.


Aslına bakacak olursanız Bitcoin yükselişi son derece normal. Elbette bu kadar çılgın rakamlarla yükselmesi pek olağan bir durum değil. Fakat neredeyse tüm şartlar bitcoin gibi kripto paraları destekliyordu. Kripto para biriminin kralı olarak bilinen Bitcoin birkaç farklı nedene bağlı olarak yükseldi.

• Doların değerindeki düşüş ile birlikte enflasyon rakamlarının yukarı doğru yönelmesi.

• ABD’de verilen teşviklerin kripto paralara yatırım yapılarak değerlendirilmesi.


• Büyük şirketlerin bu kripto paranın arkasında olduğunu göstermesi.

• Mevcut para birimlerinin değerinin düşmesi ile birlikte önemli bir alternatif oluşturması.

Bütün bu nedenler Bitcoin gibi kripto para birimlerinin büyük değer kazanmasını sağlıyor. Şu anda yüzde 10 büyüme yakalamayı Başaran Bitcoin, 41 bin dolar seviyelerine kadar çıktı. Analistlerin önemli bir bölümü daha da fazla yükseleceğini düşünüyor. Büyük şirketler Bitcoin gibi kripto paralardan desteğini çekerse, ciddi bir düşüş yaşanabilir. Herkes şu an tetikte ve kripto para biriminin yapacağı hareketlere bakıyor.


Comments


bottom of page