Zorlu Arazi Koşulları İçin Hazırlanan Honda X-Adv Scooter

Zorlu Arazi Koşulları İçin Hazırlanan Honda X-Adv Scooter

0
PAYLAŞ

Scooterlar kullanım kolaylığı ve kompakt yapısı ile özellikle şehir içi kullanım için oldukça ideal. Peki bu araçlar arazi koşullarında kullanılmak istenirse? İşte burada imdadınıza Honda’nın zorlu koşullar için özel olarak hazırladığı scooterı X-Adv yetişiyor.

Honda 1948 yılında Soichiro Honda tarafından Japonya’da kurulmuş Japon otomotiv firması. Başlangıçta motosiklet üretimi yapan firma zamanla otomobil, su motoru,(gemi, tekne, yat vb.) robot, güç ekipmanları (jeneratör, çim biçme aleti vs.) motor (herhangi bir işte kullanılacak akaryakıtlı motorlar) ve uçak üreten bir firma haline gelmiştir. Dünyanın bir numaralı motor üreticisi olan Honda Japon otomotiv sektörünün gelişmesinde ciddi katkılar sağlamıştır. Üretimi ile geniş kitlelere hitap eden firmanın dünyada çok sayıda alıcı kitlesi vardır. Özellikle Amerika, Kanada, Hong Kong, Güney Amerika ve Asya ülkelerinin genelinde Japonya’nın ilk temsilcisi olarak dayanıklılık ve teknolojisi ile satış rekorları kırmıştır.

Merkezi Tokyo’da olan Honda, dünya çapında pek çok ülkede üretim ve satış yapmaktadır. Geçmişten günümüze motor sporlarındaki başarılarıyla da ön plana çıkan Honda, başlarda Amerika ve Kanada’da üretimine başladığı Acura markası ile de ciddi başarılar yakalamıştır.

Motosiklet sektöründede yine geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firma 1959’dan bu yana dünyanın en büyük motosiklet üreticisidir. Ayrıca dünyada ilk kez Hava yastıklı (Airbag) motosikleti üreten firmadır.

Bir çok alternatif motosiklet modeli bulunan Honda’nın arazi koşulları için hazırladığı yeni scooterı X-Adv, 54 beygir güç ve 68 N/m torka sahip. Agresif tasarımı ile dikkat çeken motosikletin çift debriyajlı şanzumana sahip olduğunu ve İtalya’da düzenlenecek 2016 EICMA fuarında tanıtılması ardından 2017 yılında satışa sunulması bekleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK