YouTube 360 Derece Reklam Dönemi Başladı

YouTube 360 Derece Reklam Dönemi Başladı

0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz aylarda 360 derece çekilen videoların gösterimine destek vermeye başlayan Youtube , şimdi de yine aynı şekilde çekilmiş olan reklam videolarının gösterim desteğini kullanıma sundu.

youtube 360

 

Google, Youtube üzerinden 360 derecelik reklam videolarını sunmaya başladı

Son dönemin gözde video çekim tekniklerinden biri haline gelen 360 derecelik videolar, alabileceği en büyük desteği Google tarafından aldı zira dünyanın en büyük  video paylaşım portalı olan Youtube, geride bıraktığımız aylarda 360 derecelik videoların servisleri üzerinde gösterimini mümkün hale getirmişti. Geçen süreç içinde Youtube’un en büyük gelir kaynaklarından biri olan reklamların da benzer çalışmalar ile hem daha dikkat çekici hem de efektif olacağını belirtmek mümkün. Google tarafından yapılan açıklama ile Youtube servisi üzerinden gösterimi yapılan video reklamlara 360 derecelik videoların da eklendiği belirtildi.

360 derecelik kayıtlar ile sunulan reklamlar, daha interaktif bir ortam sunduğu için reklam gösterim sayıları ve sürelerine de doğrudan etki edecektir. Bu tür videolar ise şu anda  Ricoh Theta,Kodak SP360, Giroptic 360cam, ve IC Real Tech Allie gibi 360 derece kayıt yapma yeteneğine sahip kameralar tarafından destekleniyor. Bu cihazlardan birine sahip iseniz servis üzerinde sizin de 360 derecelik video reklamlarınız yer alabilir.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK