Yılın En İyi Otomobili: Mazda MX-5

Yılın En İyi Otomobili: Mazda MX-5

0
PAYLAŞ

Mazda MX-5, yılın en iyi otomobili seçildi. New York Otomobil Fuarı’nda Mazda MX-5 modeli, 2016 yılının en iyi otomobili olarak seçildi.

mazda-mx-5

25 Mart’ta başlayan New York Otomobil Fuarı’nda, 50 farklı şirketin gelecek sene satışa çıkacak olan yeni otomobilleri sergileniyor. Elbette bunlar arasında Mazda’nın MX-5 modeli de yer alıyor. Japonya’da kurulan şirketin MX-5 spor otomobili, yalnızca Avrupa ya da belirli bölgede değil; “World Car of the Year” kapsamında dünya kapsamında en iyi otomobil olarak seçildi. 2016 yılının en iyi otomobili Mazda MX-5’in en dişli rakipleri ise Mercedes-Benz GLC ve Audi A4.

Yılın en iyi otomobili olmasının yanı sıra Mazda MX-5 diğer birçok alanda da listenin ilk sıralarında yer almayı başardı. Performans kategorisine bakıldığında Audi A8 modeli başı çekerken, en çevreci otomobil ise Toyota’nın Mirai modeli seçildi. BMW’nin 7 serisi de Audi Q7 ve Volvo XC90’ı geride bırakıp lüks sınıfta en iyi otomobil olarak seçildi.

Dün hazırladığımız bir haberimizde de New York Otomobil Fuarı’nın yıldız otomobillerini kaleme almıştık. Aşağıdaki bağlantı üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

– New York Otomobil Fuarı’nın Yıldız Otomobilleri