Yenilenen Volkswagen Golf Karşınızda

Yenilenen Volkswagen Golf Karşınızda

0
PAYLAŞ

Alman otomotiv devi Volkswagen’in en beğenilen ve en çok satılan araçları arasında yer alan Golf yenilendi.Şık tasarımı ve yarı otonom sürüş sistemi ile dikkat çeken araç Golf tutkunlarının yeni gözdesi olacak gibi görünüyor.

Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir sloganına yakışır bir şekilde beğenilen aracı Golf’ü yenileyen Volkswagen 1.5 TSI motor seçeneği ile karşımıza çıkıyor. 128 beygir güç ve 250 N/m tork üreten bu motor yakıt sarfiyatı konusunda da oldukça cimri. 100 kilometre mesafede 4.9 litre karma yakıt tüketimi performans ile ekonominin birarada olmasını sağlıyor.  Yakın geçmişte daha oval hatlara sahip olan aracın yeni versiyonu oldukça kaslı ve agresif görünen keskin çizgilere sahip.

2017golf4

Aktif Silindir Teknolojisi (ACT) ile birlikte sunulan 1.5 litrelik ünitenin, 128 beygir güç üreten ve daha az karbon salınımı yapan Bluemotion (104gr/km) versiyonu da sunulacak olan motor seçenekleri arasında yer alıyor.

Volkswagen Golf’ün performans sürümü olan Golf GTI ise 226 beygir güce sahipken donanım iyileştirilmeleri ile bu gücü 241 beygire kadar arttırmak mümkün.

Yeni nesil 7 ileri DGS şanzımana sahip olan aracın içinde yer alan multimedya ekranı da dikkat çekiyor. 6.5 inç ile 9.2 inç arasında değişen ekran büyüklüğü aracın donanım paketi ile değişiyor.

60km hıza kadar gaz ve fren pedalını kendi kontrol edebilen yarı otonom sürüş sistemi de aracın dikkat çeken detayları arasında. Park asistanı, şerit takip asistanı, trafik levhası algılama sistemi, kör nokta sensörü, adaptif hız sabitleyici,çarpışma sonrası otomatik frenleme sistemi, yorgunluk algılayıcı sürücü uyarı sistemi gibi teknolojik asistanlar sürücüye kolay ve eğlenceli bir sürüş deneyimi vadediyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK