Yenilenen Samsung Galaxy Note 7 Uçakta Patladı!

Yenilenen Samsung Galaxy Note 7 Uçakta Patladı!

0
PAYLAŞ

Samsung, Galaxy Note 7 ve patlama… Bu kelimeleri son zamanlarda yan yana çok fazla görmeye başladık. Tam da sıkıntılar bitiyor sorunlu cihazlar yenileri ile değiştiriliyor derken bir patlama haberi daha geldi. Hem de bu yenilenmiş bir cihaz.

2016 yılı Samsung için aslında çok güzel başlamıştı. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile harika başarılar yakalayan firmada tüm gözler phablete çevrilmişti. Beklenilen oldu ve Note serisinin yeni cihazı tanıtıldı. Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge ile yakaladığı başarıyı taçlandırmak için yeni cihazını Note 6 değil Note 7 olarak adlandırdı.

Sahip olduğu iris tarayıcısı ile ön plana çıkan cihaz oldukça şık ve sade tasarıma sahip. Yenilenen smart pen de dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Kamerası, donanımı,performansı ile öne çıkan cihaz için işler gelen bir patlama haberi ile kötü gitmeye başladı.

İlk başta kullanıcı hatası olduğu düşünülen patlama haberi zamanla çoğalmaya başladı. Ve beklenen açıklama Samsung’tan geldi. Note 7 serisi cihazların bataryalarının hatalı olduğu kabul edildi ve firma tarafından iade-değişim süreci başlatıldı.

Tüm dünya çapında ortaya çıkan bu sorunun ardından bir güncelleme yayınlanarak sorunlu cihazların bataryaları yazılımsal da olsa korumaya alınmaya çalışıldı.

gettyimages-609499844

Tam işler yoluna girecek derken gelen patlama haberi tekrar dikkatleri Galaxy Note 7’nin üzerine çekti. Bu kez patlama Louisville Uluslararası Havaalanı’ndan kalkan ve Baltimore’a giden bir uçakta gerçekleşti.

Mucize eseri herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı olay sonucu herkesin aklına ‘Yenilenen Note 7’lerde de mi sorun var?’ sorusu geldi. Bakalım bu zorlu süreçten Samsung nasıl çıkacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK