Yenilenen Samsung Galaxy Note 7 Satışa Hazır

Yenilenen Samsung Galaxy Note 7 Satışa Hazır

0
PAYLAŞ

Samsung’un geçtiğimiz aylarda canını çokça sıkan ve cihazların piyasadan kaldırılmasına kadar giden Galaxy Note 7 tekrar piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Bir süredir konuşulan bu iddialar cihazın aldığı güvenlik sertifikaları ile doğrulanmış oldu.

Galaxy Note 7 daha piyasaya sürülmeden aylar öncesinde gündemi meşgul etmeyi başarmıştı. Firmanın S7 ve S7 Edge ile yakaladığı başarıyı devam ettirmek ve isim bütünlüğü sağlamak adına Note 6’yı es geçerek Note 7 ismiyle bir cihaz piyasaya sürmesi ilk sürprizdi. Akıllı telefon pazarında iris tarayıcısına sahip olan ilk cihaz olma özelliğini taşıyan Note 7 şık tasarımı, yenilenen S-Pen özellikleri ile ön plana çıktı.

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tanıtımının gündemde iyice kendini hissettirdiği bir dönemde Galaxy Note 7’yi piyasaya süren Samsung, cihazın karşılaştığı ilgiden oldukça memnundu. Her şey bu kadar güzel giderken birden ortaya çıkan patlama sorunu bir anda ivmeyi terse çevirdi.

Şarj esnasında patlayan bir Note 7’de ilk kez gündeme gelen problem bir anda artmaya başladı. Bir çok vakanın ardından Samsung cihazların bataryalarında bir sorun olduğunu kabul etti ve cihazları geri alarak üretimi durdurdu. Büyük bir hayal kırıklığı olan bu sürecin ardından firmanın Note 7 modelinde yaşanan sıkıntıları unutturmak için Galaxy Note 8’i üreteceği söylenirken gelen haberler herkesi şaşırttı. Samsung Galaxy Note 7’yi revize ederek tekrar satışa sunmaya hazırlanıyor.

İlk etapta sadece Güney Kore’de satışa sunulacağı belirtilen cihazların alınan güvenlik sertifikaları dikkate alındığında global pazara tekrar sürüleceği tahmin ediliyor. SM-N935KOR, SM-N935K, SM-N935L ve SM-N935S kod adlarına sahip olacak cihazlarda değişen tek şey yazılım ve batarya olacak gibi görünüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK