Yeni Xbox One Kumandaları: Copper Shadow Ve Dusk Shadow

Yeni Xbox One Kumandaları: Copper Shadow Ve Dusk Shadow

0
PAYLAŞ

Microsoft, yeni Xbox One kumandalarını duyurdu. Copper Shadow ve Dusk Shadow olarak isimlendirilen Xbox One kumandaları çok şık tasarıma sahipler.

xbox-one-kumanda

Microsoft’un üç yıl önce tanıttığı oyun konsolu Xbox One, büyük satış rakamlarına ulaşmıştı. Şirket, Xbox One satışlarını devam ettirirken oyun konsoluna yönelik birtakım yenilikleri de sunmayı ihmal etmiyor. Son olarak hazırlanan iki farklı renkteki kumanda, Microsoft’un Xbox Live programlama bölümünün başındaki isim Major Nelson tarafından açıklandı.

Copper Shadow ve Dusk Shadow olarak isimlendirilen oyun kumandalarının, standart Xbox kumandalarına oranla kullanıcılara daha fazla seçenek sunması açısından tasarlandığı belirtildi. Yani tasarım anlamında artık oyunulara çok daha fazla Xbox kolu şansı sunuluyor. Copper Shadow’da bakır renk seçeneğine yer verilirken, Dusk Shadow’da ise fotoğraftan da görülebildiği gibi mavi renk tercih edilmiş. Her iki kumandanın da standart modellere oranla çok şık olduğunu söyleyebiliriz.

Ve en önemli özelliklerden birisi de hem Copper Shadow hem de Dusk Shadow’da 3.5 mm’lik kulaklık çıkışına yer veriliyor olması. Bu sayede her iki Xbox kumandasına 3.5 mm’lik kulaklıklar kolayca bağlanabiliyor. İki model de ön siparişlere açılmış durumda. Fiyatlandırmalar ise 70 dolar. Copper Shadow’un 22 Mart’a, Dust Shadow’un ise 10 Nisan’da sahiplerine gönderileceğini de ekleyelim.