Yeni Sony Cyber-shot’lar Görücüye Çıkıyor

Yeni Sony Cyber-shot’lar Görücüye Çıkıyor

0
PAYLAŞ

Akıllı Panoramik Çekim
Dünyada bir ilke imza atan Cyber-shot HX5, geçen yıl ilk kez Cyber-shot HX1, TX1 ve WX1 modellerinde duyurulan benzersiz Panoramik Çekim özelliğini daha da geliştirerek ekstra geniş açılı görüntüleri, hareket eden nesnelerle bile sorunsuzca çekiyor. Panoramik Çekim sırasında fotoğraf makinesini hareket ettirirken görüntü alanındaki insanlar veya nesneler hareket etse bile fotoğraf makinesi; görüntüleri otomatik olarak birleştirirken güçlü algoritmalar kullanarak nesnenin hareketli olmasından kaynaklanan yanlış görüntü eşleştirmelerini gideriyor.

HX5; GPS ve Pusula özelliklerini birleştiren dünyanın ilk fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor. Çekim sırasında bulunulan yer eş zamanlı olarak geniş 7,6cm (3”) büyüklüğündeki Clear Photo LCD ekranda gösteriliyor. Ürünle birlikte verilen Picture Motion Browser PC yazılımı sayesinde eve dönüldüğünde resimlerin ve videoların nerelerde çekildiği çevrimiçi haritalarda coğrafi etiketler ile görüntülenebiliyor. Yeni Pusula özelliği ayrıca fotoğraf çekilirken hangi yöne doğru bakıldığını da gösteriyor.

Dünyaya Cyber-shot’la tanıtılan Ters Işık Düzeltme HDR (Yüksek Dinamik Aralık), fotoğraf makinesi için son derece zorlu bir sınav olan yüksek kontrast ve güçlü arka plan aydınlatmanın bulunduğu durumlarda bile doğal ve dengeli sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Böyle bir durumda HX5, her sahnenin iki görüntüsünü pozlama değerleri yüksek ve düşük ışık için sırasıyla optimize edilmiş şekilde otomatik olarak arka arkaya hızla çekiyor. Daha sonra da iki kare parlak, eş pozlamalı, yüksek ışık ve derin gölge detayları ile dolu tek HDR resmi halinde birleştiriliyor.

Yepyeni Portre çekim modu, LCD ekranı göremediğiniz zamanlarda, güzel çerçeveli kişisel portrelerde işi şansa bırakmaya son veriyor. Fotoğraf makinesini kol uzaklığında tutup deklanşöre basmak yeterli. Yüz Algılama teknolojisi kullanan Cyber-shot, çekimi yapan kişinin doğru şekilde çerçevelendiğini anlayıp deklanşörü otomatik olarak çalıştırıyor. Deklanşörü çalıştırmadan önce çekim yapan kişi ve arkadaşının görüntüde olduğundan emin olmayı sağlayan 2-kişi ayarı da mevcuttur.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK