Yeni Nokia Lumia Modellerinin Fiyatları Belli Oldu

Yeni Nokia Lumia Modellerinin Fiyatları Belli Oldu

0
PAYLAŞ

Nokia’nın kısa bir süre önce tanıtımı yaptığı Lumia serisi akıllı telefonlarının Avrupa fiyatlarını açıkladı

Windows Phone ile yola devam etme kararının ardından Lumia serisini kullanıcılara sunan Nokia, geçtiğimiz günlerde ikinci jenerasyon Lumia modellerini tanıttı. Lumia 900 modelinin yerini alan 920 ve Lumia 800’ün yerini alan 820, şık tasarımlarının yanında çift çekirdekli işlemci ve kamera özellikleriyle dikkat çekiyor.

Lansman esnasında kasım ayı içerisinde Avrupa pazarına sunulacağı açıklanan iki modelin fiyatları da nihayet belli oldu. Nokia’nın İtalya ve Almanya ofislerinden verilen bilgiye göre Lumia 920 modeli 649 avroluk fiyat etiketine sahip olacak. Daha hesaplı olan Lumia 820’nin fiyatı ise 499 avro olarak belirlenmiş. Telefonların piyasaya çıkış tarihi net olarak belirtilmemekle birlikte kasım ayı içerisinde kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

Fiyatların açıklanmasını önemli kılan nokta ise bu modellerin Türkiye pazarına da gelecek olması. Nihayet Türkçe dil desteğine sahip kavuşan Windows Phone 8 işletim sistemiyle Nokia’nın yeni Lumia’larını yıl sona ermeden piyasaya sunmasını bekliyoruz. Firmalar genelde Türkiye’deki fiyatlarını avro fiyatları üzerinden hesapladığı için yeni Lumia’ların Türkiye fiyatları hakkında da tahminlerde bulunabiliriz.

649 avroluk fiyatıyla Lumia 920, Türkiye’ye 1500-1700 arası bir fiyatla gelebilir. Bunun aşağısı ise pek mümkün görünmüyor. Lumia 820 konusunda ise agresif bir strateji ise 1100-1200 seviyelerini görebiliriz. Dolayısıyla yeni Lumia’ların 1000 TL’nin altında Türk tüketicilerle buluşması bizce imkan dahilinde değil. HTC’nin de bu fiyatın altına düşmeyeceğini düşünürsek Türkiye’de Windows Phone 8’li modeller alt segmente pek hitap etmeyecek gibi.

iPhone 5’i Rakipleriyle Kıyasladık

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK