Yeni Nissan GT-R Godzilla Artık Daha Güçlü!

Yeni Nissan GT-R Godzilla Artık Daha Güçlü!

0
PAYLAŞ

Yeni Nissan GT-R Godzilla artık daha güçlü. Yaz aylarında satışa çıkması beklenen metalik turuncu renkli yeni Nissan GT-R Godzilla, birtakım revizelerle geliyor.

nissan-gt-r-godzilla-1

Nissan, bundan 9 yıl önce R35 kod adına sahip GT-R modelini hazırlamıştı. Büyük ilgi gören ve sıklıkla yenilenen bu model son olarak GT-R Godzilla ismiyle yenilendi. 2017 model Nissan GT-R Godzilla, New York Auto Show kapsamında tanıtılmıştı. Eski modellere oranla biraz daha agresif bir görüntüye sahip olan yeni model, çeşitli revize ve güncellemeler içeriyor. Motor soğutma sisteminde yapılan düzenleme, soğutma sistemini çok daha performanslı bir hale getirirken, otomobil yan bölümlerine dahil edilen ızgaraya benzer parçalar sayesinde aracın tasarımı tamamlanıyor diyebiliriz.

nissan-gt-r-godzilla-2

Tasarım değişiklikleri elbette otomobil içerisinde de aynı şekilde devam etmiş. GT-R modeli, yapılan güncellemelerle birlikte çok daha konforlu ve lüks bir hale getirilmiş diyebiliriz. Nappa derisinin kullanıldığı kapılar, aracın iç tasarımındaki şıklığı tamamlarken; önceki modellerdeki 7 inç’lik bilgi / eğlence ekranı biraz daha büyültülerek, 8 inç’e yükseltilmiş.

Teknik kısma bakacak olursak Nissan bu yeni modelinde 3.8 litrelik twin-turbo V6 motoruna yer veriyor. 565 beygir güç ve 633 Nm tork üretebilen bu motor, eski modele göre 20 beygir daha güçlü. Öte yandan yeni modelde 6 ileri çift kavramalı şanzıman desteğine yer verildiğini de ekleyelim. Metalik turuncu rengiyle yaz aylarında satışa çıkması beklenen otomobilin fiyatı şu an için belli değil.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK