Yeni Nexus’lar İçin AppleCare Tarzı Bir Hizmet Sunulabilir

Yeni Nexus’lar İçin AppleCare Tarzı Bir Hizmet Sunulabilir

0
PAYLAŞ

Google’ın Nexus Protect adlı, AppleCare benzeri bir garanti planı üzerinde çalıştığı iddia edildi.

Nexus_4

Google’ın yeni Nexus modellerinde AppleCare’e benzeyen bir tür uzatılmış garanti planı uygulamasının geçerli olacağı söyleniyor. Android Police’de yayınlanan bir haberde ortaya atılan bu iddiaya göre Google Store aracılığıyla edinilebilecek olan bu özellik, kullanıcılar alışveriş sepetlerine bir ürün eklediklerinde bir açılır sayfa olarak ekranda belirecek. Kullanıcılar da ‘Nexus Protect’ adı verilen bu özelliği tercih edip etmeyeceklerine karar verecekler.

Halihazırda normal şartlar alıtnda görünmeyen bu açılır sayfa, Android Police yetkilileri tarafından söz konusu garanti planını da gösterecek biçimde düzenlenerek çalıştırılmış. Buna göre, bu yeni garanti planının akıllı telefonlar, tablet, Chromebook, Android TV’nin yanında Google’ın üretmediği Android Wear gibi cihazları da kapsayacağı tahmin ediliyor.

Fakat yine de, ‘Nexus Protect’ olarak adlandırılacağı düşünülen bu hizmete dair herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını da unutmamak gerekiyor. Zira, yukarıda belirtilen bütün bilgiler birer varsayımdan ibaret. Fakat, bu söylentinin; yani yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi beklenen LG Nexus 5 ve Huawei Nexus 6 gibi cihazların bir garanti planıyla geleceği düşüncesinin bile oldukça heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz.