Yeni iPhone’ların Renkleride Yenileniyor

Yeni iPhone’ların Renkleride Yenileniyor

0
PAYLAŞ

Apple’ın Eylül 2016’da tanıtacağı iPhone’lar ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Tasarım anlamında çok büyük değişikliklerin karşımıza çıkmayacağı söylense de bugüne kadar karşımıza çıkan haberler renovasyonun küçük boyutlarda olmadığını gösteriyor. Son söylentilere göre yeni iPhone’ların renkleri de yenileniyor. En çok sevilen iPhone renklerinin başında gelen Space Gray yani uzay grisi renginin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta yer almayacağı, bu rengin yerine de Deep Blue yani koyu mavi rengin geleceği söyleniyor.

iPhone7

Apple bu yıl büyük bir sürpriz yaparak iPhone 7 Plus’ın yerine 7 Pro’yu piyasaya sürebilir. Cihazın arka tarafında yer alan çift kamera lensi ve smart connector girişi ile yeni bir akımın başlangıcı olması muhtemel olan iPhone 7 Pro şimdiden bizleri heyecanlandırmış durumda.Aldığı patentleri sızdırılan ve buradan anlaşıldığı kadarıyla DSLR kalitesinde fotoğraf çekebilecek, optik görüntü sabitleme özelliği bulunan ve hatta optik zoom yapabileceği söylenen yeni  7 Pro’nun kamerası standartları yukarıya çekebilir.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için bugüne kadar birçok iddia,sızıntı ve haber gündeme geldi. Teknoloji devinin tasarımsal anlamda büyük yenilikler yapması beklenilmeyen yeni iPhone’larda, iPhone 6’dan beri süregelen arka taraftaki anten çizgilerinin cihazın alt ve üst tarafında konumlandırılması bekleniyor. iPhone 7 Plus’ın Apple tarafından yakın zamanda tanıtılan iPad’lerde olduğu gibi iPhone 7 Pro ismiyle tanıtılacağı da bir diğer iddia. Bu arada iPhone 7 ve 7 Plus’ta 3.5mm kulaklık girişi bulunmayacağı iddiaları da her geçen güçleniyor. Son olarak da iPhone’ların sevilen rengi uzay grisi renk seçeneğinin artık olmayacağı bunun yerine koyu mavi renk seçeneği ekleneceği söyleniyor. Apple’ın bugüne kadar çıkarttığı tüm iPhone modellerini incelediğimizde yeni renklerin eklendiği dönemlerde herhangi bir renk seçeneğinin üretimden kaldırılmadığını görüyoruz. Dolayısıyla yeni bir renk ile birlikte iPod serisinde olduğu gibi rengarenk iPhone’larla karşılaşabiliriz fakat Apple’ın Space Gray yani uzay grisi rengini bir daha kullanmayacağı söylentisi bize hiç inandırıcı gelmedi.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK