Yeni iPad Pro ve iPhone SE Ülkemizde Satışa Sunuldu

Yeni iPad Pro ve iPhone SE Ülkemizde Satışa Sunuldu

0
PAYLAŞ

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı akıllı cihazları 9.7 inçlik iPad Pro ve iPhone SE nihayet ülkemizde satışa sunuldu. Normal modellerin revize edilmiş versiyonları olan bu cihazların özelliklerine gelin hep beraber göz gezdirelim.

iphone se

iPad Pro (9.7 inç)

Geçtiğimiz yıl kullanıcıların karşısına çıkan iPad Pro, 12.9 inç ekranı ve 4 GB RAM’iyle oldukça dikkat çekmişti. Boyutsal olarak en büyük tabletlerin arasında yer alan ve Apple’ın kıt sanal bellek anlayışını yıkan cihaz kullanıcılar tarafından beğenilince Cupertino merkezli marka kolları sıvadı ve bu cihazın 9.7 inçlik küçük ekranlı bir versiyonunu tanıttı.

ipad pro

Adından da belli olacağı üzere 9.7 inçlik IPS LCD bir ekrana sahip olan yeni iPad Pro, 1536 x 2048 piksel çözünürlük ve 264 PPI inç başına düşen piksel yoğunluğu verileriyle ortalama bir skalayı yakalıyor. Performans tarafında Apple’ın tabletleri için geliştirdiği 64-bit mimarili, 2.16 GHz gücündeki çift çekirdekli A9X işlemciden alan cihaz M9 yardımcı işlemcisiyle de destekli bir mimari yapı ortaya koyuyor.

12.9 inçlik abisinde bulunan 4 GB RAM, 9.7 inçlik modelde yerini 2 GB’a bırakmış. Bu yönden tutumluluğunu konuşturan marka depolama seçeneklerini ise 32/128 ve 256 GB olarak sıralamış. 4 kanallı hoparlör desteğiyle beraber üstün bir ses deneyimi vaat eden iPad Pro; ön tarafta 5 megapiksel, arka kısımda ise 12 megapiksel iSight kamera ile geliyor. Arka kamera 4K video kaydını desteklerken, ön kamerada ise iPhone 6S’lerde gördüğümüz Retina Flash özelliği bulunuyor.

Gümüş, altın, uzay grisi ve roze altın renk seçenekleriyle satışa sunulan 9.7 inçlik iPad Pro, 2.199 TL ile 3.399 TL arasındaki fiyat etiketleriyle kullanıcılarını bekliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK