Yeni Android Sürümünün Adını Sen Koy!

Yeni Android Sürümünün Adını Sen Koy!

0
PAYLAŞ

Android N olarak adlandırılan yeni Android sürümünün adının Google I/O 2016 konferansında ortaya çıkacağı tahmin ediliyordu. Amerikalı şirket, bugün düzenlenen konferansta Android’in yeni sürümünün adının kullanıcıların önerileri doğrultusunda seçileceğini açıkladı.

android n sürümünün

Nutella, Nougat ve son olarak New York Cheesecake adı kulislerde dolaşan Android N’in ismi hakkında görünüşe göre Google halen bir fikir birliğine varabilmiş değil. İddialara göre bu yüzden yeni Android’in ismi Google I/O 2016 konferansında açıklanmadı. Bu kararı kullanıcıların vermesini isteyen Google, etkinlikte kullanıcı görüşlerinin alınacağı siteyi de duyurdu. Buna göre, N ile başlayan bütün isim önerileri değerlendirilecek ve kullanıcıların en fazla yazdığı isim Android N’in sürüm adı olacak.

Bugün akşam saatlerinde başlayan sürece Türkiye’den kullanıcılar da dahil olabiliyor. Bunun için android.com/n linkinden ilgili siteye gidip seçtiğiniz ismi kutucuğa girmeniz yeterli. Ne yazık ki N harfi ile başlayan tatlı ismimiz olmadığı için en beğendiğiniz yabancı bir tatlı ismi önermeniz gerekiyor. Bakalım 8 Haziran’da sona erecek gönderimlerin sonucunda hangi tatlı ismi ipi göğüslemeyi başaracak?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK