Yazılım Devinin Telefonları Geliyor

Yazılım Devinin Telefonları Geliyor

0
PAYLAŞ

Bilişim devi Microsoft, Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress 2010 fuarında yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 7’yi tanıtarak mobil dünyanın kapılarını aralamıştı. Birçok yeniliğe ev sahipliği yapan mobil işletim sistemi, Microsoft’un akıllı telefon pazarına da el atacağının sinyallerini veriyordu.

Firma geçtiğimiz günlerde “eğlence” telefonları Kin One ve Kin Two’yu duyurdu. Windows Phone 7 mobil işletim sistemine sahip olacak cihazlar, Sharp işbirliğiyle geliştirildi ve kullanıcıların beğenisi toplayabilecek özelliklere sahip. Kin ailesnde yeni gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Firma tarafından 13 Mayıs’ta Verizon aracılığıyla kontratlı olarak satın alınabileceğini açıkladı. Kin One, 2 yıllık kontrat ile aylık 49.99, Two ise 99.99 dolar fiyatla kullanıcılara sunulacak.

Teknik Özellikler


Kin One
Kin One 82.6×63.5×19.1mm boyutlarında, 110 gr ağırlığında ve kızaklı Qwerty klavyeye sahip. Ekran özellikleriyle de emsallerinden geri kalmayan cihaz, 2.6inç (240×320 piksel) kapasitif dokunmatik ekranında ivmeölçere ve çevre ışığına duyarlı sensöre sahip. Gücünü Nvdia’nın Tegra platformundan alan cihaz; 256MB bellek ile birlikte 4GB dahili hafızayı da bünyesinde barındırıyor. Bir eğlence telefonunun amiral gemisi kamera konusunda da 5 megapiksel çözünürlük sunuyor. Otomatik odaklanma teknolojisi ile kullanıcıların işini kolaylaştıran kamera, flaş özelliğiyle gece çekimlerine de olanak sağlıyor.

microUSB yuvasıyla multimedya öğelerini taşımanıza ve kolaylıkla paylaşmanıza da olanak sağlayan Kin One’ın bağlantı özellikleri; Bluetooth 2.1, GPS, WiFi ve FM radyo şeklinde sıralanıyor. Cihazın en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi de 150 saat üzerinde bekleme süresi vaad ediyor olması. Tasarımında Palm ezgilerine rastladığımız Kin One, kolay kullanımı ve tasarımı birinci planda tutanlar için ideal bir çözüm olabilir.

Kin Two


Kardeşine oranla daha sıradan bir tasarıma sahip olan Kin Two; 4.25×2.5×0.75mm boyutlarında, 133 gram ağırlığında ve Kin One gibi bir kızaklı Qwerty klavyeye sahip. Kardeşine oranla daha iyi bir ekran sunan cihaz, 3.4inç (320×480 piksel) kapasitif ekranında Kin One’ın sahip olduğu teknolojileri barındırıyor. Nvidia Tegra plaftormuna sahip olan Kin Two, 600MHz saat hızıyla sahip birde işlemci kullanıyor. Daha geniş depolama alanı isteyen kullanıcıları cezbedebilecek olan Kin Two 8GB dahili hafızasının yanı sıra, multimedya tutkunlarına otomatik odaklanmalı 8 megapiksel kamerasıyla hitap ediyor. Bekleme süresi olarak 200 saat üzeri “uçuk” bir zaman vaad eden cihazın bağlantı özellikleri Kin One ile aynı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK