Xperia Z3+ ve Z4 Kullanıcıları Isınma Problemleri Yaşıyor

Xperia Z3+ ve Z4 Kullanıcıları Isınma Problemleri Yaşıyor

0
PAYLAŞ

Sony’nin yeni piyasaya sunduğu Xperia Z3+ ve Xperia Z4 modellerini alan kullanıcılar telefonun aşırı ısındığını bildiriyor.

Yeni Xperia Z3+ ve Z4 modellerinde kullanılan Snapdragon 810 platformu ısınma sorunlarıyla biliniyor.
Yeni Xperia Z3+ ve Z4 modellerinde kullanılan Snapdragon 810 platformu ısınma sorunlarıyla biliniyor.

Üst seviye akıllı telefonlarında Qualcomm’un Snapdragon 810 platformunu tercih eden Sony de ısınma problemlerinden çekecekmiş gibi gözüküyor. Firmanın yeni piyasaya çıkardığı Xperia Z3+ (Japonya’da Z4 adıyla satılıyor) modelini alan kullanıcılar telefonun basit işlemlerde bile rahatsız edici derecede ısındığını rapor etmeye başladı. Snapdragon 810’un ısınma problemlerinin olması yeni bir haber olmamasına karşın, Qualcomm’un son revizyonla 810’un çalışma sıcaklığını önemli ölçüde düşürdü iddia ediliyordu.

Durum oyle gözüküyor ki Snapdragon 810 kullanan telefonlar bir süre daha ısınma problemleriyle baş etmek zorunda kalacak. Durumu kabul eden ve yeni bir yazılım güncellemesi hazırlamaya başlayan Sony, büyük ihtimalle işlemcinin yüksek frekanslarda uzun süre çalışarak ısınmasının önüne geçmeye çalışacak. Tabi bu durumun bir miktar performans kaybına yol açması muhtemel. Yazılım güncellemesi çıkana kadar Sony müşterilerine özellikle telefonu şarj ederken ve diğer ısındığı senaryolarda kapatıp açmayı tavsiye ediyor. Bizim tavsiyemiz ise o kadar uğraşmak yerine telefonu suya sokup çıkarmak. Bizim yöntemle daha hızlı soğuyacağı kesin denebilir 🙂

Sony Xperia Z3+ Değerlendirme

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK