Xiaomi’nin İlk Dizüstü Bilgisayarı Mi Book Detaylanıyor

Xiaomi’nin İlk Dizüstü Bilgisayarı Mi Book Detaylanıyor

0
PAYLAŞ

Kısa sürede akıllı telefon dünyasını sarsan ve pek çok sektörde kendisine yer bulan Çinli Xiaomi’nin dizüstü bilgisayar pazarına adım atacağı hakkında uzun zamandır söylentiler ortaya atılıyordu. Markanın üreteceği söylenen Mi Book adlı laptopun teknik özellikleri ortaya çıktı.

xiaomi mi book

Xiaomi akıllı telefon pazarında halihazırda en fazla satış yapan üreticilerden birisi olarak yer alıyor. Bu başarısını pek çok elektronik üründe sürdürmeyi hedefleyen marka hemen hemen her ay yeni bir ürünüyle ortaya çıkıyor. Çinli markanın Mi Book olarak adlandırılan ürünü ile Apple’a yeni bir kulvarda rakip olacağı iddia ediliyordu. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo üzerinden aktarılan bilgilere göre Xiaomi’nin ilk dizüstü bilgisayar modeli oldukça güçlü teknik özelliklere sahip olacak.

12.5 ve 13.3 inçlik 2 farklı ekran boyutuyla tanıtılacak Xiaomi’nin yeni dizüstü bilgisayarı Intel’in Skylake tabanlı Core i5 ve i7 işlemcilerini kullanacak. 8 GB RAM’e sahip olacağı belirtilen laptopun Windows 10 işletim sistemiyle kutusundan çıkacağı da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Metal/alüminyum kasaya sahip olacak olan Mi Book, rakibi olarak görülen MacBook Air tarzı ince bir yapıda bulunacak. Son olarak Temmuz ayında tanıtılması planlanan Mi Book’un 450 dolarlık bir başlangıç fiyatıyla Ağustos sonundan itibaren başta Çin olmak üzere bütün dünyada satışa sunulacağını belirtelim.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK