Xiaomi’den Suya ve Toza Dayanıklı Akıllı Telefon Geliyor

Xiaomi’den Suya ve Toza Dayanıklı Akıllı Telefon Geliyor

0
PAYLAŞ

Çinli akıllı telefon markası Xiaomi, daha önce belli başlı markaların hakimiyetinde olan akıllı telefon pazarını birkaç yıldır deyim yerindeyse sallıyor. Gittikçe gelişen ve Samsung ve iPhone gibi devlerin tahtını sallamaya başlayan Xiaomi, gelecekte suya ve toza dayanıklı bir akıllı telefon modeliyle karşımıza çıkabilir.

xiaomi suya toza dayanıklı

Bu yıl Redmi Note 3, Mi 5 ve Mi Max başta olmak üzere tam 7 model tanıtan Çinli dev, yıl sonuna kadar birkaç akıllı telefon daha tanıtacağını açıkladı. Yeni tanıtacağı modellerin pek çoğunda LG’nin ürettiği OLED ekran panelini kullanacak olan marka, suya ve toza dayanıklı telefonlarıyla da adından söz ettirmeye kararlı. Öyle ki Xiaomi CEO’su Lei Jun, bir telefonun suya ve toza dayanıklı bileşenlere sahip olmasının maliyeti %3 etkilediğini belirterek bu maliyetin kendilerini zorlamayacağını ifade ediyor.

Xiaomi’nin gelecekte tanıtacağı cihazlar arasında sadece suya ve toza dayanıklı akıllı telefonlar yok. Leadcore ile ortak işlemci geliştirme, kavisli ekrana ve çift arka kameraya sahip akıllı telefon modelleri üretimi ve yüksek verim sağlayan batarya teknolojisi de markanın ilgi alanları arasında yer alıyor. Bakalım çok kısıtlı bir satış ağına rağmen bu kadar büyük bir başarı yakalayan marka yeni telefonlarıyla daha çok kullanıcıyı cezbetmeyi başarabilecek mi?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK