Xiaomi Mi Box, Android TV Desteğiyle Oldukça İddialı!

Xiaomi Mi Box, Android TV Desteğiyle Oldukça İddialı!

0
PAYLAŞ

Çinli akıllı telefon devi Xiaomi’nin Google I/O etkinliğinde bir ürün tanıtabileceğini etkinlik için düzenlediğimiz canlı anlatımda belirtmiştik. Gecenin ilerleyen saatlerinde ufak bir tanıtım yapan Xiaomi, Google ile ortak olarak geliştirdiği TV multimedya sistemi Xiaomi Mi Box’ı tanıttı.

xiaomi mi box

Tasarımsal olarak Apple TV’ye benzeyen TV kutusunun ince yapısı dikkat çekiyor. Set-top box türü bir cihaz olan Mi Box, 4K Ultra HD çözünürlük ve HDR desteği sayesinde en net görüntü desteğini sunuyor. Dört çekirdekli ARM Cortex A53 işlemci, Mali 450 grafik arabirimi, 2 GB RAM, 8 GB hafıza, USB 2.0 desteği gibi özellikleri bulunan kutunun hafızası harici harddisk bağlanarak arttırılabiliyor. Ayrıca Android 6.0 Marshmallow destekli Android TV platformunda yer alan Xiaomi Mi Box; YouTube ve Google başta olmak üzere pek çok Android uygulamasını çalıştırabilecek.

İlk olarak Amerika pazarında satışa sunulacak olan Xiaomi Mi Box, daha sonra Avrupa ve Çin pazarında da boy gösterecek. Bu arada sanal gerçeklik alanında bir milat olacağı söylenen DayDream platformunun ilk temsilcilerinden birisi de Çinli teknoloji devi olacağını da ekleyelim.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK