Xiaomi’nin Yeni Nesil Güvenlik Kamerası: XiaoYi Small Ants 2

Xiaomi’nin Yeni Nesil Güvenlik Kamerası: XiaoYi Small Ants 2

0
PAYLAŞ

Xiaomi’nin yeni nesil güvenlik kamerası XiaoYi Small Ants 2 hazır. XiaoYi Small Ants 2, önceki versiyona göre çok daha gelişmiş özellikler sunuyor.

XIaoYi-Small-Ants-2

Özellikle son birkaç yıldır akıllı ev teknolojileri hayatımızın dört bir yanını kuşatmış durumda. Daha çok ürettiği akıllı telefonlarla bilinen ve gelecek ay Mi 5 Pro modelinin tanıtımını yapacak olan Xiaomi, yeni bir güvenlik kamerası hazırladı. Yeni nesil teknolojiyle donatılan güvenlik kamerası, XiaoYi Small Ants 2 olarak isimlendiriliyor. Önceki modele göre çok daha üstün özellikler sunan yeni modelin en çarpıyı yani Full HD video kaydı yapabiliyor olması. Çünkü ilk nesil güvenlik kamerasında çözünürlük 1280 x 720 pikseldi. 130 derece geniş açı desteği sunan bu kamera, f/2.0 diyafram değerine sahip.

CMOS sensörün kullanıldığı yeni Xiaomi güvenlik kamerasında S2LM isimli görüntü işlemcisi bulunuyor. Donanımın yanı sıra yazılım ve uygulama tarafında da önceki güvenlik kamerasına göre çeşitli artılar var. LDC teknolojisiyle donatılan yeni kamerada akıllı HDR desteği de sunuluyor. Ayrıca çeşitli hareketlere karşı programlanabilen kamera, bu sayede herhangi bir hareket gördüğünde doğrudan kayda geçebiliyor.

En önemli ayrıntılardan birisi ise güvenlik kamerası Wi-Fi bağlantısı sayesinde Alibaba’nın bulut depolama servisine ücretsiz olarak 1 yıl yedekleme yapabiliyor. Fakat, buna ek olarak SD kart desteği de sunuluyor. Yani bulut yerine dahili bir depolama birimi kullanmak istiyorsanız bu da mümkün. Son olarak kameranın 61 dolar fiyat etiketine sahip olduğunu da belirtelim.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK