Xiaomi Esnek Ekranlı Akıllı Telefonlar Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi Esnek Ekranlı Akıllı Telefonlar Üzerinde Çalışıyor

0
PAYLAŞ

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi son günlerde birbirinden dikkat çekici telefonları ile dikkatleri iyice üzerine çekmeyi başardı. Son gelen bilgiler firmanın geleceğin akıllı telefonları için şimdiden çalışmalara başladığı yönünde. Xiaomi katlanabilir, esnek ekranlı akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor.

xiaomi-bendable-phone-2-scroll-com-tr

Gelişen ekran teknolojisi her geçen gün farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar ve hatta televizyonlar. Fakat günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı telefonlarda kullanılan teknolojiler her zaman en ilgi çekici olmayı başarıyor. Kavisli ekranlar öncelikle televizyonlarda daha sonra Samsung ve LG’nin ürettiği akıllı telefonlarda kendini gösterdi. İlk üretilen modellerde istenilen başarıya ulaşılamasa da geliştirmeleri devam ettiren firmalardan Samsung Edge modelleri LG ise Flex serisi ile üretime devam etti. Fonksiyonellikten çok özellikle tasarım konusunda katkı sağlayan esnek ekranların yaygınlaşmasını beklerken bir yandan yeni ekran teknolojileri hayatımıza girmeye devam ediyor. Hologrofik ekranlar, üç boyutlu ekran teknolojileri, mobil telefonlarda 4K çözünürlüğe sahip çok daha keskin ve net görüntü sunan ekranlar derken her gün hayatımıza yeni bir ekran teknolojisi giriyor.

Hatırlayacağınız üzere Samsung ve LG bir süre önce esnek ekranlı akıllı telefonlarını tanıtmıştı. Samsung ilk cihazdan sonra üretimi sonlandırırken LG G Flex serisi ikinci akıllı telefonuna da kavuştu fakat bir türlü beklenen ilgiyi görmedi. Bu durumun arkasında yatan en önemli sebep cihazların tam anlamıyla katlanabilir, bükülebilir ya da esnek yapıda olmamasıydı.

Bu konu üzerinde özellikle uzak doğu teknoloji devleri aynı zamanda da panel üreticileri çalışmalarını sürdürüyor. Samsung ve LG’nin başı çektiği çalışmalara artık Çinli Xiaomi de katıldı.

Özellikle fiyat performans odaklı akıllı telefonları ile öne çıkan firma görünen o ki şimdiden gelecek modellerin çalışmalarına başladı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK