Xbox One S Media Markt Gamezone’da!

Xbox One S Media Markt Gamezone’da!

0
PAYLAŞ

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızda birçok şey hızla değişiyor. Bir zamanlar küçücük televizyonların karşısında saatlerce bizi bağlayan oyun konsollarının ataları sayılacak cihazlar da bu değişimden en çok nasibini alanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Oyun konsolları, harici televizyon bağlantısı yoluyla oyun oynama imkânı veren bilgisayar kökenli eğlence cihazlarıdır. Temeli 1947 yılına kadar uzanan bilgisayar oyunları, oyun konsolu gelişim sürecinin de tohumlarını ekmiştir. Ve günümüzde Xbox One S de bu pazarın önemli oyuncuları arasında yerini alıyor.

Bildiğimiz hali ile ilk bilgisayar oyunu 1958 yılında bir osiloskop ekranında analog bir bilgisayar aracılığı ile oluşturulmuştur. 1962 yılına gelindiğinde, Massachusetts Institute of Technology laboratuvarında bulunan PDP-1 model bilgisayar kullanılarak bugün bilinen ilk dijital oyun dizayn edilmiştir. Söz konusu bu oyunlar, nükleer santrallerde veya büyük üniversite laboratuvarlarında bulunan dönemin gelişmiş bilgisayarları için tasarlanmışlardır. 1968 yılına geldiğimizde bugün bildiğimiz oyun konsolu tanımına uyan ilk prototip sistemi tasarlanmıştır.

Xbox, Microsoft firmasının oyun konsolu piyasasında pay sahibi olmak amacı ile ürettiği ve 25 Ekim 2001’de Kuzey Amerika’da, 22 Şubat 2002’de Japonya’da, 14 Mart 2002’de Avustralya’da ve 16 Nisan 2002’de Avrupa’da piyasaya sürdüğü bir konsoldur. Diğer oyun konsollarının çıkış tarihleri çok eskidir; fakat Xbox, piyasaya daha yeni girmesine rağmen piyasada kendine çok iyi yer edinmiştir.

 

Xbox One, Microsoft’un 21 Mayıs 2013’te tanıttığı yeni, Sekizinci Nesil video oyunu konsoludur. Xbox 360’ın halefi olacak konsolun, Xbox Live’ın Kasım 2012’den itibaren beri resmi olarak Türkiye’de hizmet vermeye başlamasından dolayı, Türkiye’de ise Eylül 2014’den itibaren satışa sunuldu. Ve serisinin en güncel, en başarılı modeli olan Xbox One S oyun tutkunlarına sunduğu yeniliklerle herkesin beğenisini kazanmış durumda.

 

Xbox One S, 2 Ağustos’ta tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıktı. 4K ve HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme) desteği ile oyunculara kusursuz bir görüntü kalitesi sunan Xbox One S, Bluetooth özelliğine sahip yeni kumandası ile kullanıcılara hem konsolda hem PC’de harika bir kablosuz deneyim fırsatı sağlıyor. Yenilenmiş görsel tasarımın dışında, Xbox One S selefine göre birtakım teknik farklılıklar da içeriyor. Bunların en dikkat çekici olanı 4K Ultra HD video desteğiyle, hem oyun hem de video için getirilen HDR yetenekleri. Önceki model Xbox One’a kıyasla yüzde 40 daha küçük tasarlanan ve eski konsollardaki güç ünitesini de cihazın içinde bulunduran yeni konsolun rengini Microsoft ‘’robot beyazı’’ olarak tanımlıyor. Türkiye pazarına 2 TB kapasiteye sahip özel ve sınırlı sayıda üretilmiş sürümle giriş yapan Xbox One S, ilk olarak sadece MediaMarkt mağazalarında satışa sunulmuştu. Mağazalar içerisinde yer alan Gamezone adı verilen bölümlerde Xbox One S’in yanı sıra birçok oyunu ve konsolun aksesuarlarını da bulmak mümkün. Kusursuz bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız ve bu konuda oyun konsolları vazgeçilmezleriniz arasında ilk sırada yer alıyor ise Media Markt mağazaları Gamezone bölümüne göz atmanızda fayda var.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK