Xbox One Elite Controller Stok Sıkıntısı Çekiyor

Xbox One Elite Controller Stok Sıkıntısı Çekiyor

0
PAYLAŞ

Microsoft, Xbox One Elite Controller’ı küçümseyerek büyük bir hata yaptıklarını açıkladı. 150 Amerikan doları fiyat etiketi ile satışa sunulan Xbox One Elite Controller, Amerika’da satışa çıktığından beri stok sorunu çekiyor.

c15f29e8-1db4-47ab-8896-64cb7f86f33e

Geekwire’ın düzenlediği Windows Weekly’e konuk olan Microsoft’un Pazarlama Bölümü başkanı Chris Capossela, yaptığı açıklamada, “Biz, Xbox One Elite Controller’ı oldukça değersiz görmüş olabiliriz. Bizim üretim kapasitemiz ürün çıkana kadar oldukça yüksekti hatta şuanda piyasada olan bütün cihazların 10 katı kadar üretebilirdik fakat cihazın daha elit olduğunu herkesin almak istemeyeceğini düşündük ve üretim kapasitesini çok kısıtladık bu bizim en büyük hatamız oldu diyebilirim. E3 tanıtımı sırasında cihazın oldukça kaliteli olduğunu oyunculardan gelen geribildirim ile farkettik fakat çoğu kişinin 300 dolara satılan konsola 150 dolarlık kontroller almayacağını düşünmüştük. Bunun yüzünden şuanda stok sıkıntısı çekiyoruz.” sözlerini kullandı.

“Pazartesi gününden itibaren Microsoft’un COO’su Kevin Turner ile beraber 30-40 mağazayı birlikte dolaştık. Best Buy, GameStop, AT&T, Verizon ve Microsoft Store gibi büyük mağazalarda Xbox One Elite Controller’ın durmunu mağaza müdürüyle tartıştık. Bütün mağaza müdürlerinin ortak söylemi ise kesinlikle bu cihazı daha fazla üretmemiz gerektiğini söylediler. sözlerini kullanan Chris Capossela Xbox One Elite Controller’ın başarısına oldukça şaşırmış görünüyor. 150 dolarlık fiyat etiketinin fazla olması hariç kontrollerin özelliklerine bakacak olursak gerçekten muazzam bir kontroller olduğunu söyleyebiliriz. Ek tetik tuşlarının olması, D-Pad kontrolcünün değişmesi, analog çubuklarının boylarının değişmesi gibi ek özellikleri ile birçok oyuncunun aklını çeliyor. Umarız en kısa sürede resmi kanallardan satışa çıkar. Aşağıdan bu muazzam cihazın tanıtım videosuna ulaşabilirsiniz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK