Xbox Live Altı Yeni Seriye Kavuşuyor

Xbox Live Altı Yeni Seriye Kavuşuyor

0
PAYLAŞ

Xbox Live altı yeni dizi ile çok yakında karşımızda olacak

Microsoft’un Xbox oyun platformları için kullandığı online hizmet servisi Xbox Live güçlenmeye devam ediyor. Platform, oyun bazlı içeriğin yanı sıra, kullanıcılarının ilgisini çekebilecek çeşitli sanal ürünler de ortaya koyuyor. Sadece Xbox Live üzerinden yayınlanacak olan çeşitli seriler (diziler) için çalışmaya başlayan Microsoft, Netflix benzeri bir sistem kuruyor. İşi sağlama almak isteyen dev, Bloomberg haberine göre çok ünlü isimler ile anlaşmış bile.

Eski CBS yöneticisi Nancy Tellem, Xbox TV stüdyosunun başına gelirken, ABD’nin önde gelen komedyenlerinden Sarah Silverman mecra için çeşitli skeçler hazırlayacak. Bloomberg’e göre Xbox Live için Silverman’ın çalışması da dahil olmak üzere altı ayrı seri hazırlık aşamasında. Bu özel dizilerin başında ise İsveçli gerilim TV dizisi Humans’ın Seth Green yönetimindeki stop animation uyarlaması yer alıyor.

xbox_live_scroll

Resmileşen diğer diziler başında çok daha önce duyurulmuş olan ve Xbox’ın en meşhur oyun serilerinden Halo’nun Steven Spielberg’ün prodüktörlüğünü yapacağı uzun soluklu projesi bulunuyor. Futbol temalı Every Street United adlı serinin en çok seyirci çekecek dizi olması planlanırken, Xbox’ın yeni şefi Phil Spencer tüm çalışmaların başında duracak.

Microsoft’un asıl hedefi, bu özel seriler sayesinde çok daha müşteriyi kendi platformuna çekmek ve daha fazla Xbox One oyun konsolu satabilmek. Pek tabii bunun yanında Xbox Live üzerinden ulaşılabilecek olan çok daha farklı içeriklerden de kâr etmek. Şirketin ilerleyen aylarda tüm yol haritasını iş dünyası ile paylaşması bekleniyor.

Xbox Live açığını 5 yaşındaki çocuk ortaya çıkarttı

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK