Xbox 360’ın Üretimi Durduruldu

Xbox 360’ın Üretimi Durduruldu

0
PAYLAŞ

10 yılı aşkın süredir üretilmeye devam eden Xbox 360’ın üretimi bitiyor, bir devir daha kapanıyor. Stoklar tükenene kadar satın almak mümkün olacak.

10 yılı aşkın süredir üretilmeye devam eden Xbox 360'ın üretimi bitiyor, bir devir daha kapanıyor. Stoklar tükenene kadar satın almak mümkün olacak.

Uzun yıllar konsol pazarındaki en önemli alternatiflerden biri olan Xbox 360’ın üretimi tamamen durduruldu. Xbox şefi Phil Spencer, yazdığı blog yazısında teşekkür etti ve on yılı aşkın süredir üretimi devam eden ürünün tedavülden kalkacağını resmen açıkladı. Bu uzun soluklu macera, stoklar tükenene kadar devam edecek yani stoklar eriyene kadar Xbox 360 alabilirsiniz.

Uzun yıllar Playstation 3 ile sıkı rekabet içerisine giren konsol, bazı kronik sorunlarına rağmen oyuncular için her zaman önemli bir alternatif idi. 2005 yılında tanıtılan konsolun ülkemize gelmesi ise 2012’leri buldu.

Bunun yanında Microsoft mevcut Xbox 360 kullanıcılarına destek sunmaya devam edecek. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar için herhangi bir değişiklik olmayacak. Açıklamayı yapan Phil Spencer ise, önümüzdeki haftalarda Xbox One ve Windows 10’da oyun oynama hakkında bir açıklama paylaşacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK