X720 ve PS4’ün Özelliklerini Öğrenmeye Hazır mısınız?

X720 ve PS4’ün Özelliklerini Öğrenmeye Hazır mısınız?

1
PAYLAŞ

Oyun dünyasının en konuşulan iki unsuru olan Xbox 720 ve PlayStation 4 için yeni bilgilerin basına sızması, bu iki konsol hakkındaki gelişmeleri merak eden oyun severleri oldukça heyecanlandırdı.

Xbox 720 ve PlayStation 4, kuşkusuz şu an oyun dünyasının en merak edilen, adlarına en çok haber yapılan iki ismi. Kimi oyun severlerin konsollara merhaba demek için beklediği bu cihazlar, kimileri içinse uzun süredir devam eden TV’de oyun keyfinin yeni durağının habercisi olacak.

İşte bu yüzden neredeyse her gün bu iki konsol hakkında yeni haberler basına servis ediliyor. Uzun süredir devam eden çıkış tarihleri haberlerinden sonra bugün ise, cihazların teknik özellikleri ile ilgili doyurucu bilgiler geldi.

İlk olarak Xbox 720’den bahsedelim. Daha önceden duyurduğumuz gibi Durango koduyla geliştirilen bu konsolun 2013’ün sonlarına doğru çıkarılacağını artık duymayan kalmamıştır. İşte yeni haberimiz ise konsolun teknik özellikleri ile ilgili.

Xbox 720, 16 core IBM Powerpc CPU ile desteklenmiş adeta canavar gibi bir makine olacak. Evet yanlış duymadınız 16 core (çekirdek). Konsolun ekran kartı olarak ise AMD Radeon HD 7000 serisinin kullanılacağı gelen bilgiler arasında.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK