WordPress İçin VR Desteği Geldi

WordPress İçin VR Desteği Geldi

0
PAYLAŞ

İçerik yönetim sistemi olarak tanıdığımız WordPress, sanal gerçeklik içerikleri için de destek sunmaya hazırlanıyor. Hem de bunun için hiçbir eklentiye gerek duymadan bunu yapacak. Peki, sanal gerçeklik içeriklerini WordPress’te görecek miyiz?

Başta Türkiye’de ve Dünyada gelişmiş bir sistem olarak bilinen Google alt yapısı ile oluşturulan WordPress Sanal Gerçeklik ( VR ) ile ilgili içeriklere destek verecek. WordPress’de göreceğimiz VR desteği ile alakalı merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

Google tarafından alt yapısı oluşturulan ve açık kodlu olarak ücretsiz bir şekilde dağıtılan WordPress bundan böyle blog ve yayındaki sanal gerçeklik içeriklerine farklı bir deneyim katıyor. Kullanıcılarını memnun edecek bir yöntemi sanal gerçeklik ve 360 derece içeriklerine hiçbir sınır tanımadan üstelik eklentiye bile gerek duymadan destek verecek.

WordPress ilk defa sanal gerçeklik ile ilgili ciddi bir konuyu resmi olarak duyurmuş oldu. Mevcutta WordPress tabanlı web sitelerini de yakından ilgilendiren bu duruma ayak uydurmaları gerektiği de apaçık ortada! Bundan sonra Google Algoritmalarına yenilik olarak sunulacak bu hizmet SEO açısından da oldukça önemli bir yere sahip olacak gibi görünüyor.

Google Cardboard, HTC Vive, Oculus Rift benzeri sayılabilecek bu uygulama ile, küçük bir tuşun bulunması ile etkin hale getirilebiliyor.

Bundan sonra Sanal Gerçeklik ( VR ) desteği veren WordPress siteleri nasıl bir yol izleyecek.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK