Wolfteam’e Taksim Haritası

Wolfteam’e Taksim Haritası

0
PAYLAŞ

12 milyon kayıtlı kullanıcısı ile Türkiye’nin en çok oynanan online oyunu Wolfteam,  oyun içine entegre ettiği Taksim haritası ile mücadeleyi Türkiye’ye taşıdı. Amaç, Taksim Anıtı’nı istiladan kurtarmak.

Türkiye’nin 12 milyon kayıtlı kullanıcısı ile lider online oyunu Wolfteam, oyunun içinde yer alan Taksim haritası ile tekrar gündemde. Taksim meydanının yanı sıra oyun içinde İstanbul’un birçok kültürel değerini de ön plana çıkaran Wolfteam, Joygame’in en değerli oyunlarından biri.

Oyun içine entegre edilen Taksim haritası, son günlerde  oyuncuların dikkatini çok daha fazla çekiyor. Oyunda Taksim; düzeni bozulmuş ve kurt adamların istilasına uğramış bir yer olarak tasvir ediliyor. Oyunun en önemli özelliklerinden biri de, Türk bilim adamları tarafından geliştirilen elektro manyetik kalkanlar ve son teknolojik silahlarla çevrilerek korumaya alınan Taksim Anıtı’nın zarar görmesini engellemek. Oyun böyle olunca oyunda Taksim’i kurtarmak da oyuncuların bir numaralı görevi haline geliyor. Taksim haritası ve son dönemde artan oyuncu sayısı ile ilgili olarak SHR Grup ve Joygame Pazarlama Direktörü Ozan Aydemir:  “2009’un sonbaharında Wolfteam’i Türkiye’ye armağan ederken, oyuncularımıza hep kendi kültürümüzden de parçalar göstermek istedik. Taksim haritası da bunun en önemli parçası oldu. Taksim tasarımı gelecekte geçen bir hikâye kurgusunda Taksim’in kurtarılması ile ilgiliydi. Ne kadar işgal olursa olsun Taksim Anıtını korumak için hikâyeyi baştan aşağı değiştirdik. Zaten popüler olan haritamız, son dönemdeki üzücü olayların ardından daha da dikkat çeker hale geldi. Umarım bu tarz olaylar ve kurgular sadece kurgu ve eğlence unsuru olarak oyunlarda kalır ve kalmaya devam eder.”Wolfteam-Taksim

Yavuz Sultan Selim kurtlara karşı!

Joygame’in 2009 yılının Ağustos ayında başlayan Wolfteam yolculuğu, Joygame yöneticilerinin FPS oyunlarına olan hayranlığı ile başladı. Türkiye’de ilk kez Türkçe seslendirmeli bir online oyun olan Wolfteam’i tutkunları ile buluşturan Joygame, 2010’da Wolfteam sunucularının tamamını Türkiye’ye alarak büyük bir yatırım gerçekleştirdi. Ardından Türkiye’nin kültürel zenginliklerini dünya oyuncularıyla paylaşmak adına harekete geçen Joygame, bölgesel anlamda Taksim haritasını, Ancora Şehri’ni (Ankara) ve Kız Kulesi’ni oyunları içerisine kattı. Bununla yetinmeyip Türkiye’nin kültürel kıyafetlerini ve Osmanlı Seti’ni de oyuncuların beğenisine sundu.  Nisan 2011’de Wolfteam Türkiye en büyük FPS çevrimiçi oyunu haline geldi.

 

Sony’nin 4K Televizyonu X9 Test Merkezimizde

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK