Witcher 3 konsollara zor dakikalar yaşatıyor

Witcher 3 konsollara zor dakikalar yaşatıyor

0
PAYLAŞ
Konsollar Witcher 3'de 30fps sınırını yakalamakta yer yer zorlanıyor.

Uzun bir bekleyişin ardından oyuncularla buluşan Witcher 3: The Wild Hunt sahip olduğu yüksek kaliteli görsellerle konsollara zor anlar yaşatıyor.

Konsollar Witcher 3'de 30fps sınırını yakalamakta yer yer zorlanıyor.
Konsollar Witcher 3’de 30fps sınırını yakalamakta yer yer zorlanıyor.

Merakla beklenen yapım Witcher 3 : The Wild Hunt ‘ın piyasaya çıkmasıyla beraber platform tartışmaları da hareketlendi. Sahip olduğu detaylı grafiklerle oyunculara benzersiz bir deneyim sunan yeni Witcher oyunu sistemleri ciddi oranda zorluyor. PC tarafında Full HD çözünürlük ve ultra detaylar ancak AMD ve Nvidia’nın üst seviye kartlarıyla mümkün olurken, iki konsol platformunun da 30 kare/saniye sınırını tutturmakta zorlandığı gözüküyor.

Playstation 4 üzerinde 1080p çözünürlük ve 30 kare/sn oranına kitli oyun ara geçiş sahneleri ve kalabalık ortamlarda 25 kare/sn civarına kadar gerileyebiliyor. Xbox One ise sahnenin grafiksel ağırlığına göre oyunun çözünürlüğünü 900p ve 1080p arasında değiştirerek daha zayıf donanımın ortaya çıkardığı dezavantajı gizlemeye çalışıyor. Ancak enteresan olan şey ise oyunun Xbox One üzeri kare/sn kilidinin olmaması. Bu durum bazı sahnelerde Xbox One’ın Playstation 4’e nazaran daha akıcı bir deneyim sunmasına yol açarken, aksiyonun yoğun olduğu sahneler iki konsol platformunu da ciddi oranda terletiyor.

The Witcher 3 için Patch 1.03 yayınlandı

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK