Wikipedia’nın Size İhtiyacı Var!

Wikipedia’nın Size İhtiyacı Var!

0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük ansiklopedisi olan Wikipedia, yeryüzündeki en doğru bilgi kaynaklarında biri olarak kabul ediliyor. Birçok üniversitede “doğru kaynak” olarak gösterilen Wiki, ona her ihtiyacımız olduğunda yerindeydi. Şimdiyse Wiki’nin bizlere, okuyucuyularına ihtiyacı var.  Wiki’nin kurucusu Jimmy Wales,  tüm okuyucularını Wiki’yi ayakta tutmak için yardıma çağırıyor.

Wikimedia Vakfı tarafından yönetilen Wikipedia, reklamsız ve kar amacı gütmeyen bir oluşum. Bu organizasyonun ayakta durabilmesi için ise ödenek gerekiyor. Bu konuda  iş biz kullanıcılara düşünüyor. Her yıl bu aylarda bizlerden kişisel bir istekte bulunan Jimmy Wales yaptığı açıklamada: ” Birlikte Vikipedi’nin ücretsiz ve reklamsız kalmasını sağlayabiliriz. Onu açık tutabiliriz – Vikipedi’deki bilgiyi istediğiniz biçimde kullanabilirsiniz. Onun gelişmeye devam etmesini sağlayabiliriz – bilgiyi her yere yayarak ve herkesi katkıda bulunmaya çağırarak. Her yıl bu zamanda, size ve Wikimedia topluluğundaki herkese ulaşarak ortak girişimimizin devamını 20, 35, 50 dolar veya daha fazlası gibi bağışlarla desteklemenizi rica ediyoruz. Eğer siz de Vikipedi’yi bir bilgi ve ilham kaynağı olarak görüyorsanız, eminim ki şu anda harekete geçeceksiniz. En iyi dileklerimle.

Şayet siz de Wiki’nin yararlı olduğunu ve yayın hayatına devam etmesi gerektiğini düşünüyorsanız, aşağıdaki bağlantıdan çorbaya baharatınızı serpebilirsiniz.

Wikipedia

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK