Whatsapp’ta Görüntülü Arama Dönemi Başlıyor

Whatsapp’ta Görüntülü Arama Dönemi Başlıyor

0
PAYLAŞ

Dünyanın en fazla kullanılan mobil mesajlaşma uygulamalarından Whatsapp, bünyesine sürekli yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Sesli arama, Whatsapp Web ve Windows 10 uygulamasının ardından şimdi de görüntülü arama için kolları sıvayan ekip, yakın bir zamanda bu özelliği de kullanıcılarına sunabilir.

whatsapp görüntülü

Whatsapp Beta grubuna yansıyan son güncelleme, popüler uygulamaya görüntülü arama yapabilme özelliği sunuyor. Arama seçeneğine bastığınızda ses araması ve video arama olarak iki farklı seçenek sunan uygulamanın test edilen özelliğinin HD video çekimini destekleyen bütün cihazlarda kullanılabilir olacağı belirtiliyor. Fakat beta kullanıcısı olsanız bile şuanda kurulum aşamasında olduğunu tahmin ettiğimiz bu özelliği kullanamayacağınızı da belirtelim.

Özelliği tesadüfen deneme fırsatı bulan kullanıcılar video arama özelliğinin sorunsuz ve kaliteli bir şekilde çalıştığını bildiriyorlar. Bir beta programı kullanıcısının yansıttığı görsele bakılacak olursa video aramanın oldukça işlevsel olduğunu söyleyebiliriz. Yakın zamanda NFC ve QR kod desteği ile iOS için sesli mesaj özelliklerinin de aktif olması beklenen Whatsapp, yeni hamlesiyle beraber Viber ve Skype gibi popüler uygulamaların tahtını epey sallayabilir.

whatsapp

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK