Whatsapp Mesajlarına GIF Ekleme Desteği Geliyor

Whatsapp Mesajlarına GIF Ekleme Desteği Geliyor

0
PAYLAŞ

Dünyanın kullanım oranı en yüksek online mobil mesajlaşma uygulaması Whatsapp, bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Popüler uygulamaya dahil edilmesi planlanan son özellik ise sosyal medyada sıkça kullanılmaya başlanan GIF formatında görsel ekleme desteği olacak.

whatsapp gif

Whatsapp Messenger’ın geliştiriciler için sunduğu beta sürümüne gelen yeni güncellemede mesajlarda GIF desteğinin de yer aldığı görülüyor. Geçtiğimiz haftalarda Twitter ve Facebook Messenger gibi platformlara da gelen destek, kullanıcıların karşısındaki kişiye hareketli görseller göndermesine olanak sağlıyor. Şimdilik iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında görülen özelliğin yakın süreç içerisinde Android işletim sisteminde yer alan beta sürümüne de eklenmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz ay Whatsapp’a görüntülü görüşme desteğinin gelebileceği ile ilgili iddialar yayılmıştı. Android beta test programına eklenen bu özelliğin de çok kısa bir süre içerisinde deneme sürümünden çıkıp yeni güncelleme paketinde yer alması bekleniyor. Yakın zamanda ZIP ve RAR formatındaki sıkıştırılmış dosya gönderim desteğinin de gelmesini beklendiği Whatsapp bakalım alternatif uygulamalara kaptırdığı kullanıcılarının ilgisini yeniden çekmeyi başarabilecek mi?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK