WhatsApp Mesajlarda Alıntı Yapabilme Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp Mesajlarda Alıntı Yapabilme Özelliğini Test Ediyor

0
PAYLAŞ

Akıllı telefonların en popüler uygulamaları arasında başı çeken WhatsApp özellikle sosyal medya devi Facebook tarafından satın alındıktan sonra bir çok yenilik ve güncelleme ile her geçen gün kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor. WhatsApp’ın son denediği özellik ise grup mesajlaşmaları esnasında oldukça işe yarayacak gibi görünen istenilen mesajı alıntı yapma seçeneği.

gsmarena_001

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 3G ya da WiFi Internet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine resim, video,ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.

Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır.

Sürüm numarası 2.16.118 olan beta sürümü henüz test aşamasında ve Twitter’da kullanılan alıntı yapma özelliği WhatsApp’a da gelmek üzere. Alıntılamak istediğiniz mesajın üzerine basılı tutarak karşınıza çıkan alıntı yap seçeneğini tıklıyorsunuz ve cevabınızı orjinal mesajın kendisi ile birlikte verebiliyorsunuz. Kısa bir süre önce uçtan uca şifreleme özelliği ile güvenliği arttıran WhatsApp geliştiricileri çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK