WhatsApp Kullananlar Dikkat!

WhatsApp Kullananlar Dikkat!

0
PAYLAŞ

Akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamalarını saymak istesek WhatsApp muhtemelen ilk 3 içerisinde kendine yer bulacaktır. Bu popüler anlık mesajlaşma uygulaması maalesef güvenlik konusunda kişisel bilgilerimizi elde etmeye çalışanların da sıkça kullandığı uygulamalar arasında yer alıyor. Veri hırsızlarının son yöntemi ise WhatsApp Gold yalanı.

WhatsApp

Basit bir bildirim şeklinde telefonunuza gelen WhatsApp mesajı size sınırlı Gold üyeliğin artık mevcut olduğu, bu özel sürümden yararlanmak için gönderilen bağlantıya tıklamanızı ve elektronik posta adresinizle kayıt olmanızı istiyor. Sonrasında ise tüm bilgilerinizi açık etmiş oluyor ve bu kötü amaçlı yazılıma erişim izni vermiş oluyorsunuz.

Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşması ile mesaj paketlerinin yerini alan internet paketleri sayesinde ve WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığı ile bu uygulamaları kullanan herkesle sohbet etme, veri paylaşma, resim video gönderme imkanına sahibiz. Yakın zamanda astronomik bir ücret karşılığında facebook tarafından satın alınan anlık mesajlaşma uygulaması konuşmaların güvenliğine çok fazla önem verdiklerini ve bu sebepten ötürü uçtan uca şifreleme adını verdikleri yeni güvenlik tedbirini duyurdu.

Konuşmaları doğrudan elde edemeyen kötü amaçlı yazılımlar ve uygulamalar vazgeçmeden verilerimizi paylaşmamız için kullanıcıları farklı şekillerde kandırmayı deniyor. Bu sahtekarlığın son örneği olan WhatsApp Gold kullanıcıların akıllı telefonuna bir mesaj olarak geliyor ve ünlülerin kullandığı özel sürüme erişim sağlamak için bağlantıyı tıklayarak kayıt olmanız gerektiğini bildiriyor. Akabinde ise tüm bilgileriniz artık paylaşılmış oluyor.

Gelişen teknolojiyi kişisel menfaat ve çıkarları için kullanan kötü amaçlı kişilerin çabalarının ürünü olan bu mesajlara itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz. Bilinmeyen veya özel kullanım sunan bir WhatsApp Gold uygulaması veya üyeliği şuan yok ve emin olun böyle bir uygulama kısıtlı da olsa kullanıma sunulursa bundan hepimizin bilgisi olacaktır.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK