WhatsApp İki Yeni Özelliği İle Karşımızda

WhatsApp İki Yeni Özelliği İle Karşımızda

0
PAYLAŞ

Neredeyse en popüler iletişim uygulaması olan WhatsApp, 2.16.189 beta sürümü ile beraber iki yeni değişikliğe gidiyor. Öyle ki artık cevapsız bir çağrı durumunda sesli mesaj gönderebilecek veya tekrar arayabilecek ve WhatsApp’ı farklı bir font ile kullanabileceğiz.

whatsapp

Sesli Mesaj ve Geri Arama

WhatsApp üzerinden bir arama yaptığınızda ve cevap alamadığınızda genel olarak ilk yapacağınız şey ya mesaj atmak ya da yeniden aramak olur. Bunu düşünen WhatsApp’ın yaptığı yenilik ile beraber ise bunlar için uğraşmadan, direkt olarak bu iki işlemden birini gerçekleştirebileceksiniz.

nexus2cee_whatsapp-callback-voicemail-1-329x585nexus2cee_whatsapp-callback-voicemail-2

 

FixedSys Font Özelliği

WhatsApp, kullancılarına büyük yenilikler sunarken kişiselleştirmeyi de boş geçmeyerek bizlere yeni bir özelliği daha sundu. Artık WhatsApp üzerinde başka bir font ile de konuşabileceğiz: FixedSys ! Eğer siz de beta sürümündeyseniz ve WhatsApp’ın normal yazı stilinden sıkıldıysanız bu özelliği kullanmanız gayet kolay.

nexus2cee_whatsapp-fixedsys-329x585

Öyle ki yapmanız gereken şey yazınızın başına ve sonuna üç tane kesme işareti (‘) koymanız yeterli olacaktır. ( ”’Naber?”’ gibi.)

“Mesaj İçin Bekle.” Özelliği

Henüz tam olarak açıklaması olmasa da “sürpriz” özellik diyebileceğimiz bir başka özelliğimiz ise mesaj beklemek ile alakalı. Şu anda tam detay verilecek bir durumda olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak görünen o ki birisi ses kaydederken gelmiş olan bu balonda “Mesaj için bekle. Bu biraz zaman alabilir.” yazıyor. Kullanıcının da yorumlarına göre bu balon kısa bir süreliğine (Yaklaşık 3 saniye) ve sadece sesli mesajlarda çıkıyor.

nexus2cee_whatsapp-waiting-for-message-329x585

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK