Watch Dogs Video İnceleme

Watch Dogs Video İnceleme

0
PAYLAŞ

E3 2012’de duyurulan ve sunduğu grafiklerle herkesi kendine hayran bırakan Watch Dogs, nihayet pazara çıktı. Biz de oyunu sizler için inceledik.

27 Mayıs‘ta satışa sunulan Ubisoft’un merakla beklenen yeni oyunu Watch Dogs, firmanın yüzünü epey güldürdü. PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkan oyun, sunduğu açık dünya ve gelişmiş grafiklerle beğeni topladı. Zaten oyunun aldığı inceleme notları da bunları destekliyor.

Her ne kadar tanıtıldığı E3 2012′deki grafiklerden 2 sene geçmiş olmasına rağmen oldukça uzak olsa da, Watch Dogs kendi içerisinde oldukça başarılı bir oyun olmuş diyebiliriz.

 

Watch_Dogs_MP_DECRYPTION

 

GTA ile Karşılaştırmak Büyük Hata

Watch Dogs ile GTA, evet açık dünya temelli oyunlar. Fakat iki oyunu oynamaya başladığınızda hemen farkı anlıyorsunuz. Watch Dogs, daha fazla görev odaklı ve gerçekten şehir içinde gezmesi GTA kadar zevkli olmayan bir oyun. GTA’ya göre ise görevlerin akışı ve oyunun mekanikleri daha cezbedici diyebiliriz. Tabi GTA 5, PC’ye gelseydi belki tüm bunları da demeyecektik. Özellikle önceki nesil konsolların gücüyle sınırlanmayan bir GTA 5‘i, tüm oyun severlerin oynamak isteyeceğini söyleyebilirim.

Oyunun hikayesi, saklanarak ilerlemesi, seneryonun akışı ve çatışmalardaki mekanikler, yapımı GTA’dan epey ileri bir noktaya taşıyor. GTA‘daki en güzel ve Watch Dogs‘ta olmayan bir konu ise şehirde gezme keyfi. GTA‘da 2 – 3 görev yaptıktan sonra, şehirde turlar, belki insanları öldürür, soygun yaparsınız ve bunu oldukça keyfli bir şekilde yaparsınız. İşte Watch Dogs’ta ben o keyfi alamadım. Şehirde işsiz bir şekilde gezmek, bu oyunda GTA kadar keyfli değil.

Oyunu Hangi Platformda ve Nasıl Oynadık?

Watch Dogs’u PC’de inceledik ve oyunun ilk 1 saat 21 dakika oynanış videosunu sizler için kaydettik. Overclock yaptığımız Nvidia GTX 770, Core i5 4430, 8 GB RAM, 128 GB Corsair Performance Pro SSD gibi donanıma sahip bir bilgisayarda, hem oyunu kaydedip hem de Full HD çözünürlükte High – Ultra karışık ayarlarda akıcı şekilde oynadık.

Oyunun kaydını ise Nvidia’nın yeni nesil GTX ekran kartlarında kullandığı Shadow Play özelliği ile gerçekleştirdik. Bu özellik oyuncular ve oyun incelemesi yapanlar için bulunmaz bir nimet. Ekran kartı alırken de insanları cezbedecek bir özellik.

Watch Dogs‘u neden PC’de inceledik diyecek olursanız, özellikle PlayStation 4‘te 900p çözünürlükte, Xbox One’da ise oyunun 792p çözünürlükte sadece 30 FPS hızında çalıştığını hatırlatalım. Yani Watch Dogs, PC’de çok daha kaliteli bir görünüme sahip. Ayrıca Nvidia’nın yeni nesil ekran kartlarından birine de sahipseniz başta çeşitli farklı fizik efektleri başta olmak üzere pek çok farklı özelliğe de sahip olabiliyorsunuz.

Sizi oyunun ilk 1 saat 21 dakikasıyla baş başa bırakalım. İlerleyen sayfalarda ise oyunla ilgili söyleyeceklerimizi tek tek yazarak sizlere aktaracağız. İyi seyirler.

Not: Video YouTube tabanlıdır. Açılmazsa DNS değiştirmeyi deneyin.

 

İncelemenin devamı için sayfa değiştiriniz

Watch Dogs

Watch Dogs
8

Grafik

8/10

  Yapay Zeka

  8/10

   Senaryo

   9/10

    Ses

    8/10

     Oynanabilirlik

     8/10

      Artıları

      • Başarılı Grafikler
      • Farklı Oyun Yapısı ve Senaryo
      • Gelişmiş Yapay Zeka

      Eksileri

      • Vasat Sürüş Dinamikleri
      • Araçların Ses Efektleri Kötü

      Yorumunuzu buraya yazın

      Loading Facebook Comments ...

      BİR CEVAP BIRAK