Vodafone 4.5G Teknolojisinde Hız Rekoru!

Vodafone 4.5G Teknolojisinde Hız Rekoru!

0
PAYLAŞ

26 Ağustos’ta yapılacak frekans tahsis ihalesinin ardından 1 Nisan 2016’da kullanıma sunulması planlanan 4.5G teknolojisinde Vodafone’dan yeni bir hız rekoru geldi.

vodafone-4.5g-hiz-2

26 Ağustos’ta yapılacak frekans tahsis ihalesinin ardından 1 Nisan 2016’da kullanıma sunulması planlanan 4.5G teknolojisi için yatırım ve testlerine devam eden Vodafone önemli bir rekora imza attı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan alınan izinler kapsamında gerçekleştirilen testlerde lisanslı 2600 MHz ve serbest kullanımlı 5400 MHz’lik iki farklı bantta dört taşıyıcıyı birleştirerek 4.5G teknolojisinde saniyede 613.1 megabit veri transfer hızına ulaşan ilk operatör oldu. Bu test ayrıca WiFi hizmetlerinin de verildiği 5400 MHz bandı, Vodafone’un 4.5G teknolojisi ile ilk defa mobil hizmetler için de kullanılmış oldu. Vodafone Türkiye Şebeke ve Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Vekili Ara Yıldızlı’nın konu ile ilgili açıklaması ise şu şekilde oldu:

vodafone-4.5g-hiz

“Vodafone Grubu, 30 yıllık tecrübesiyle tüm dünyada yeni nesil genişbant teknolojilerin hayata geçmesinde önemli rol üstleniyor. Bu global deneyimimizi Türkiye’ye de taşıma hedefiyle yeni nesil genişbant teknolojilere yönelik testlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda, 26 Ağustos’ta yapılacak ve kamuoyunda 4.5G olarak bilinen teknolojinin Türkiye’de de kullanımını mümkün kılacak olan frekans tahsis ihalesi öncesinde bu teknolojiyi başarıyla test ettik. Türkiye’de ilk kez Vodafone mühendisleri tarafından gerçekleştirilen bu test ile iki farklı bantta dört taşıyıcıyı birleştirerek 4.5G teknolojisinde en yüksek hıza ulaşan ilk operatör olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 4.5G teknolojisinin temel hizmetlerinden biri olan ve LTE-Unlicensed olarak da bilinen bu teknoloji sayesinde serbest kullanıma açık olan 5400 MHz bandından sadece WiFi değil mobil hizmetinin de verilebileceğini göstermiş olduk. Vodafone olarak, önceki genişbant teknolojilerde olduğu gibi 4G ve üstü teknolojilerde de Türkiye pazarına yön veren operatör olmayı ve abonelerimize ilk günden itibaren son teknolojilerle hizmet sunmayı hedefliyoruz.”

Vodafone Freezone’lulara Aras Kargo’dan %30 İndirim

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK