Vita’ya Gelecek Olan Fifa 14, Geçen Yılın Aynısı Olacak

Vita’ya Gelecek Olan Fifa 14, Geçen Yılın Aynısı Olacak

0
PAYLAŞ

EA Sports’tan Vita sahiplerini üzecek bir haber geldi. Belirtilenlere göre Fifa’nın Vita sürümünde herhangi bir değişiklik olmayacak.

Gamescom fuarında tanıttığı Ignite engine’den gücünü alan yeni nesil Fifa 14 ile birlikte adeta gövde gösterisi yapan EA, bulunduğumuz nesil için ise fazla yenilik yapmamıştı. Playstation Vita’ya da geleceği belirtilen Fifa 14’ün geçtiğimiz seneyle aynı olacağı dile getirildi.

Geçtiğimiz yılda piyasaya sürülen Fifa 13, daha önceki sene çıkan Fifa Soccer’ın bir devamı niteliğindeydi. Oyunda oynanış ve grafik açısından herhangi bir geliştirilme yapılmamış, yalnızca kadro güncellemeleri gerçekleşmişti. Öyle ki, menü tasarımlarının bazılarında en ufak değişiklik bile yapılmamıştı.

fifa 14

Gamescom’da Fifa ekibinin başındaki isim David Rutter’in yaptığı açıklamaya göre bu sene de geçtiğimiz sene olacak ve oynanışta herhangi bir geliştirme yapılmayacak. Yalnızca yine kadrolar güncellenecek, forma tasarımları yenilenecek ve oyun piyasaya sürülecek.

Oynanışta geliştirme yapılmayacak olması oyuncular arasında büyük bir tepkiyle karşılandı. Epey yüksek bir fiyattan 2 sene üst üste birebir aynı oyunu satışa sunulan EA Sports’un bu hamlesi büyük hayal kırıklığı yarattı. Hali hazırda oyunların az olması sebebiyle sıkıntı yaşayan Vita’da bir de gelişmiş bir futbol oyununun bulunmayışının konsolun geleceği açısından pek de iyi olmadığını söylemek gerek.

PlayStation 4’te Oyunları Canlı Yayınlamak Mümkün Olacak!

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK