Video: Samsung Telefonlarını Nasıl Test Ediyor?

Video: Samsung Telefonlarını Nasıl Test Ediyor?

0
PAYLAŞ

Her yıl milyonlarca telefon satan Samsung, bu yüzden telefonlarına uyguladığı testlerde işi sıkı tutuyor. İşte elinize ulaşmadan önce bir Samsung’un başına gelenler…

Akıllı telefon pazarının iddialı isimlerinden biri olan Samsung, plastik malzemeden ürettiği milyonlarca telefonu dünya çapındaki kullanıcılara sunuyor. Samsung’un plastik malzeme kullanıyor olması zaman zaman eleştirilse de firma sağlamlık konusunda rakiplerini gerisinde değil. Bunu da doğru tasarım ve esneklikle başarıyorlar.

Peki Samsung, size ulaştıracağı telefonun sağlamlığından nasıl emin oluyor? Tabii ki onu kapsamlı bir şekilde test ederek.

Samsung Tomorrow’ın YouTube hesabında yayınladığı bir video, firmanın telefonlarını nasıl test ettiğini gösteriyor. Telefonlar öncelikle 200,000 tıklamaya varan tuş testlerine tabii tutuluyor. Bunun ardından çeşitli düşme, esneme, darbe testleri gerçekleştiriliyor. Firma ayrıca telefonun üzerine oturulması, ıslanma gibi durumlar için de test ediliyor.

Testlerde dikkat çeken noktalardan biri ürünlerin esnekliği. Samsung’un telefon ve tabletleri gözle görülür şekilde esneyebiliyor. Ayrıca ıslanmasına rağmen çalışması da ilginç zira Samsung telefonlarının su geçirmezliği konusunda iddialı değil.

Video (muhtemelen) Kore dilinde olduğu için söylenenleri anlamak mümkün değil.

Samsung Galaxy Note 2 Kaç Adet Satıldı?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK