Video: 121 Megapiksel Fotoğraflarla Dünya

Video: 121 Megapiksel Fotoğraflarla Dünya

0
PAYLAŞ

Görüntüleme teknolojilerindeki gelişmelerin yanı sıra uzay ajanslarının da çalışmalarını halka daha fazla açmasıyla uzay hakkındaki görsel içerikler çoğalmaya başladı. Rusya Federal Uzay Ajansı da dünyamıza ait yüksek çözünürlüklü görselleriyle izleyenleri hayran bırakıyor.

Uzaya gönderilen uydular, gelişmiş kameraları sayesinde inanılmaz detaylı fotoğraflar çekebiliyor. Uzay ajansları da artık bu konuda daha açık ve birçok çalışmayı internet üzerinden paylaşmak konusunda oldukça istekli. Genelde NASA’dan gelmesine alışkın olduğumuz içerikler bu kez Rusya Federal Uzay Ajansı’ndan çıkmış.  Elektro-L adındaki hava durumu uydusu tarafından kaydedilen fotoğraflar, tam 121 megapiksel çözünürlük sunuyor. Bu sayede inanılmaz detaylar elde edilebiliyor. Ayrıca kızılötesi özelliği sayesinde bitki örtüsündeki farklılıkları da gösterebilen Elektro-L, turuncu ve yeşil renklerle bu farkı gösteriyor.

Galeri: En Garip 15 Fotoğraf

36.000 kilometre uzaklıktan çekilen fotoğraflar, bir videoda birleştirilmiş. Böylece tüm görselleri indirmeye gerek kalmadan sonuçları görebiliyorsunuz. Rusya Federal Uzay Ajansı ise tüm bu fotoğrafları uydundan alabilmek için minimum 2.6 mbps, maksimum 16.4 mbps olan internet bağlantısını kullanıyor.

 

>> Yorumlarınızı bizimle paylaşın

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK