Valve’den Beklenen Steam Açıklaması Geldi

Valve’den Beklenen Steam Açıklaması Geldi

0
PAYLAŞ

Dün gece 22.00 sularında bir hata meydana gelmişti. Steam hesabınıza bakmak istediğinizde herhangi bir Steam kullanıcısının hesabına aktarılıyordunuz. Oldukça önem arz eden bu hata şuanda çözülmüş durumda fakat bu kadar bilgi ortaya çıktı ve herhangi bir tehlike bulunuyor mu bulunmuyor mu Valve’in açıklamasına bakıp görelim.Steam_1

Dün ortaya çıkan güvenlik açığı ile birlikte hesap ayrıntılarına baktığınız kişinin e-mail adresi, telefon numarasının son 4 hanesi, kredi kartı numarasının son iki hanesi ve alışveriş listesine ulaşabiliyordunuz. Bu saydıklarımızdan başka herhangi bir içeriğe tam olarak ulaşılmaması oldukça sevindirici bir durumdu.

Valve’in konuya ilişkin açıklaması ise şöyle “Steam sunucuları şuanda aktif durumda ve herhangi bir sorun bulunmuyor. Dün ortaya çıkan bu hata önbelleklerin açık bırakılması ile alakalı oluştu. Önbelleklerin açılması ile birlikte oyuncular farklı hesap detaylarını görmeye başladılar. Kısa sürede müdahale etmemizle birlikte bu sorunu ortadan kaldırdık. Önbellek sorununu çözdükten sonra sistemlere herhangi bir güncelleme yapılmadı.“.

Valve’in yaptığı açıklamaya göre herhangi bir siber saldırı söz konusu değil. Ortaya çıkan bu sorun tamamen Valve’den kaynaklanıyor. Ayrıca sorunun çözülmesi ile birlikte oyuncuların herhangi bir şey yapmasına gerek kalmadığını önemli bilgilerin çalınmadığı belirtiliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK