Uzaylılarla 1500 Yıl Daha Tanışamayacağız

Uzaylılarla 1500 Yıl Daha Tanışamayacağız

0
PAYLAŞ

Evrende yalnız mıyız? Henüz güneş sistemini bile tam anlamıyla keşfedememişken sınırlarını bilmediğimiz uzay boşluğunda yaşayan tek canlıyız diyebilir miyiz? Yüzyıllardır bu sorunun cevabını arayan insanoğlu özellikle soğuk savaş döneminde Amerika – Rusya çekişmesinin de yardımıyla hızlanan uzay çalışmalarında çok büyük aşamalar kaydetti. Fakat bir grup adamına göre uzaylılarla 1500 yıl daha tanışamayacağız.

aliens-1

Tarih boyunca dünya dışı zeki canlılarla iletişime geçildiği ve karşılaşmalar olduğuna dair bir çok söylenti mevcut. Aslında böyle bir gerçeklik olmasa binlerce yıldır bu konunun üzerine böylesine ilgi gösterilmezdi. Mısır Piramitleri’nden Stonehenge’e ilkel olarak nitelendirdiğimiz insanların yapamayacağı bir çok yapı ve modern çağda 1947 Roswell Olayı, hala gizemi çözülemeyen 51.Bölge, Los Angeles Savaşı ve 13000 yıldır Dünya’nın çevresinde döndüğü söylenen Kara Şövalye Uydusu… Dünya dışı yaşama dair her ne kadar kanıtlanamamış da olsa bir çok vaka ve varlık mevcut.

Cornell Üniversitesi’nde yapılan çalışmalara göre Dünya’dan uzaya gönderilen radyo dalgaları ve Arecibo mesajının bugüne kadar uzayda katettiği mesafenin 80 ışık yılı uzunluğunda olduğu ve henüz buralarda bu sinyalleri alan birileri olsa dahi mesajın geldiği kaynağa ulaşmalarının 1500 yıl süreceği söyleniyor. 8531 yıldız ve 3555 Dünya benzeri gezegene ulaşan bu sinyallere geri dönüş yapılmamış olmasının bir sebebi de bu gezegenlerde veya yıldızlarda hayat varsa teknolojik olarak bizden çok ileri ya da çok geri düzeyde olmaları da olabilir.

Sadece Samanyolu Galaksisi’ni bile ele aldığımızda 200 ile 400 milyar arası yıldızın ve 1 trilyon gezegenin varlığından bahsediliyor. Ve uzayda Samanyolu gibi 300 milyardan çok galaksi olduğunu düşünürsek bu koskoca evrende nokta kadar bile yer kaplamayan bizlerin yalnızız dememiz sanıyorum çok bencilce olur.

 

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK