Uçakta Yanan iPhone 4 Paniği

Uçakta Yanan iPhone 4 Paniği

0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Apple, 2005 yılında piyasaya sürdüğü iPod nano’ları geri çağırmıştı. Gerekçesi ise pilde bulunan bir problem. Peki aynı sorun iPhone’larda da mı var? 

 

Avustralya’da bir uçakta yaşan olay, akıllara ‘’iPhone 4’te pil sorunu mu var?’’ sorusunu getirdi. Lismore- Sydney seferini Regional Express havayollarına ait uçak inişe geçtiği sırada bir yolcunun iPhone 4’ü kıpkırmızı hale geldi. Aşırı ısınan ve arka kısmı neredeyse kırmızı renge dönüşen iPhone 4, dumanlar çıkartmaya başlamış.

Kısa bir süre panik yaratan bu durum, iPhone 4’ün kapatılmasıyla çözülmüş. Fakat cihazın arka kapağında resimdeki gibi bir hasar meydana gelmiş. 

Bu iPhone 4, Çin’de Üretilmedi

Konuyla ilgili açıklama yapan havayolu şirketi, sorunu yaratan iPhone 4’ün Avustralya Taşıma Güvenlik Kurulu tarafından inceleme altına alındığını duyurdu. Şirket ayrıca, bu olay sebebiyle kimsenin yaralanmadığını da bildiriyor. 

Resimden anlaşıldığı kadarıyla iPhone 4’ün bir sebepten dolayı aşırı ısınmış ve şişmiş. Bu durumda bir yangına ya da patlamaya da sebep olabilirdi. Bakalım Avustralyalıların araştırmasından nasıl bir sonuç çıkacak.

iPhone 4’te aşırı ısınma sorunuyla karşılaştınız mı?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK