Twitter Widget Özelliğini Kaldırdı!

Twitter Widget Özelliğini Kaldırdı!

0
PAYLAŞ

Son zamanlarda Facebook sonrası Snapchat’ a geçilerek büyük darbe yiyen Twitter, skandal denilecek bir olaya imza attı. Kullanıcıların son attığı tweetler’ i görebildiğimiz Twitter Widget’ i son gelen güncelleme ile artık yok.

ap_resize (1)

Bilindiği üzere yoluna sosyal medya yerine haberleşme uygulaması olarak devam eden Twitter, son yayınladığı  Twitter alpha 6.9.0 sürümü ile birlikte bizleri widget özelliğinden mahrum etti. Büyük ihtimal Android N uyarlaması hazırlıklarına başlanan sürümlerden biri olan 6.9.0′ da widget kaldırılarak yeniden tasarlanacak olabilir. Ancak konuyla ilgili hiçbir detayın olmaması ve daha alpha sürümü olması sebebiyle çok endişelenmemek gerektiğini söyleyebiliriz.

Android N ile gelebilecek değişikliklere karşı daha adapte olmuş ve stabilleşmiş bir Twitter, özellikle ilk başta teknik kadronun isteyeceği bir şey. Sunabileceği tasarım ve yenilikler bizlere ne kadar hoş gelirse kullanıcı sayısının artacak olması da ayrı bir etken. Yani öyle ki Twitter’ in yapmış olduğu bu güncelleme alpha kullanıcıları tarafından değişik karşılanmış olabilir. Ama halihazırda savaşta dağılmış ve bir yenilgiye daha hazır olmayan Twitter, bizleri üzmeyecektir.

Yapmanız Gereken

Bu değişiklik esnasında alpha kullanıcısı iseniz veya beta programında iseniz ve “Ben bırakmam. Widget olmadan yapamam!” diyorsanız, yapacağınız en mantıklı davranış uygulamanın otomatik güncellemesini kapatmak olacaktır. Aradan bir müddet geçtikten sonra ise çayınızı kahvenizi alarak durumun düzelip düzelmediğini görmek ve sonrasında uygulamanızı güncellemek olacaktır.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK