Twitter Facebook Karşısında Pes Etti!

Twitter Facebook Karşısında Pes Etti!

0
PAYLAŞ

Twitter’ın appstoredaki uygulaması “sosyal ağ” kategorisinden kaldırıldı. Yeni kategorisi ise “Haberler” oldu.

image

Bu yıl içerisindeki gidişata bakıldığında Twitter’ın işleri yolunda gitmediği açık ve net ortada iken yönetim düzeltme çalışmalarına el attı fakat geç kaldığını diğer sosyal medya uygulamalarının ne kadar geliştiğini aradaki farkın uzak ara açıldığını net bir biçimde görüyoruz.

Twitter kullanıcıların her ne kadar büyük bir bölümünü fenomenler, ünlüler, firmalar ve devlet büyükleri oluştursa da kullanıcı sayısında ciddi bir azalma yaşandı bunu da yeniliklere kapalı olmasına ve zamanında hayata geçirememesine bağlıyoruz.

En başından beri sosyal medya lideri olan Facebook ile her ne kadar yarışır gibi rakip aslında Twitter yeniliklerini zamanında kullanıcılarıyla paylaşamadığı için Facebook her daim bir adım önde yer aldı.

image

Belkide Twitter sosyal medya içeriğinde değil, haberler konusunda daha iyi bir grafik çizecek. Çünkü twitter’ın bildirimleri haber değeri yüksek, kullanıcılara ve kişiler haberi kaynağından doğru şekilde mobil cihazlarımıza ve donanımlarımıza otomatik olarak iletiliyor, içerik olarak ulaşılabilirliği daha hızlı sunduğu için her ne kadar kategori değiştirse de hala kullanıcılarının vazgeçilmezi olarak varlığına devam ediyor.

2015’te kullanıma sunulan Moments özelliği sayesinde kullanıcıların güncel konular ve dikkat çeken paylaşımları ana sayfadaki akışta görebilecekleri şekilde yeniden düzenlemişti.

Twitter’ın net gelir artışlarının hızı neredeyse yarı yarıya düşmüştü. Haber yayınına ağırlık vereceğinin belirtilerini yavaş yavaş görmeye başlıyoruz. Kaybettiği gelirleri telafi edip edemeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK