Twitter Erişimi Yine Engellendi

Twitter Erişimi Yine Engellendi

0
PAYLAŞ

Son dönemlerde, özellikle Gezi olayları ve sonrasında sıklıkla erişime kapatılan Twitter servisi bu defa da Suruç faciası sonrasında erişime yine engellendi.

twitter engel

Twitter Erişimi Engellendi

Özellikle Gezi olayları ve sonrasında sosyal medyanın ne kadar efektif kullanıldığı ortaya çıktıktan sonra sıklıkla erişim yasağı yiyen Twitter için bir engelleme kararı daha alındığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Suruç’ta yaşanan facianın ardından yapılan saldırıyla ilgili patlama görüntüleri kısa sürede internet ortamında her yere yayılmıştı. Olayların öncesi ve sonrası görüntüler de Twitter üzerinden çok hızlı bir şekilde yayılırken, yine sosyal ağ üzerinden çok ciddi tepkiler ifade edildi.

Bunun sonrasında ise gelen yayın yasağının ardından beklenen oldu ve Twitter servisine erişim yeniden engellendi. Mahkeme kararı ile alındığı öne sürülen bu durumla birlikte, bazı internet sağlayacıları ve GSM servisleri üzerinden sisteme erişim sağlanamaz hale geldi. Anlaşılan o ki, VPN ve DNS kavramlarıyla birlikteliğimiz uzun süre daha devam edecek.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK