Twitter CEO’su: 140 Karakter Sınırı Değişmeyecek!

Twitter CEO’su: 140 Karakter Sınırı Değişmeyecek!

0
PAYLAŞ

Twitter CEO’su, 140 karakter sınırısının değişmeyeceğini açıkladı. Şirketin CEO’su Jack Dorsey; 140 karakter sınırının aynı şekilde kalacağını bildirdi.

twitter-jack-dorsey

Milyonlarca kullanıcıya ulaşan sosyal mecralar, herhangi bir söylentinin ya da bilginin çok hızlı bir şekilde yayılmasını sağlıyor. Özellikle son birkaç aydır Twitter’ın 140 karakter sınırlamasının değişeceği konusunda ortaya çıkan bilgiler gibi… Bildiğiniz gibi Twitter’daki 140 karakter sınırlamasının 10.000 karaktere çıkacağı konusunda çeşitli söylentiler vardı. Şirketin CEO’su Jack Dorsey, konuya açıklık getirdi ve ortaya çıkan bilgilerin yalan olduğunu belirtti.

Twitter’ın 140 karakter sınırlamasında herhangi bir değişim olmayacağını belirten Jack Dorsey, düşünceleri kısa metinlerle ifade etme açısından Twitter’ın başlattığı bu sistemin çok önemli olduğunu belirtti. Direkt mesajlarda yükseltilen karakter sayısının, tweet karakter sınırıyla alakalı olmadığını bildiren Dorsey, karakter sınırını yükseltmeyeceklerini net bir şekilde ifade etmiş oldu. Böylece şirket cephesinden uzunca bir süredir beklenen açıklamada da böylece en yetkili merci tarafından yapılmış oldu. Ayrıca en önemli ayrıntılardan birisi ise en popüler tweet’lerin zaman akışında en üst sırada yer alması. Önümüzdeki dönemlerde bu algoritmaya yönelik yeni fikirlerin de ortaya çıkabileceği ve şirketin bazı revizeler gerçekleştirebileceği belirtiliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK