Twitter Android Uygulaması Cover’ı Aldı

Twitter Android Uygulaması Cover’ı Aldı

0
PAYLAŞ

Twitter, Android kilit ekranı uygulaması Cover’ı satın aldığını duyurdu

“Doğru zamanda doğru uygulamalar” sloganı ile bir yıl önce çalışmalarına başlanılan ve beta sürümü ile Google Play Store‘da ücretsiz olarak indirilebilen Cover uygulaması, Twitter tarafından satın alındığını duyurdu. Varsayılan Android kilit ekranını, daha kullanışlı ve sık kullandığınız uygulamaların bulunduğu bir kilt ekranı ile değiştiren Cover, akıllı telefonlarımızı daha da akıllı hale getirmeyi hedefliyor.

İki Firma da Android’in Potansiyeline İnanıyor

Cover resmi sitesi üzerinden kısa bir blog yazısı ile yapılan duyuruda, Cover’ın kurulduğu günden itibaren Android’in taşıdığı büyük potansiyele önem verdiği ve akıllı telefonlarımızın daha da akıllı olabileceğine inandığı vurgulanırken, Twitter’ın da bu vizyonu paylaştığı ve böylelikle çok daha başarılı işler ortaya koyulacağı belirtilmiş.

 

Twitter Cover

Yapılan duyuruda satın almanın miktarı konusunda bir şey açıklanmazken, Cover’ın Play Store’da kalmaya devam edeceğini ancak ekibin bundan sonra Twitter’daki yeni işleri üzerine odaklanacağını da belirtelim.

Twitter Cover’ı Neden Satın Aldı?

Twiter’ın bu satın almayı yapma amacı konusunda kesin bir şey söylemek çok zor ancak bu hamlenin Android’e oldukça fazla öenm veren Facebook karşısında elini güçlendirmeye yönelik bir hamle olduğunu tahmin etmek çok zor değil. Bakalım Twitter, Cover ile Android uygulamasında yenilikler mi yapacak yoksa yeni bir uygulama ile mi karşımıza çıkacak.

Twitter Yasağı Kaldırıldı ve Twitter Açıldı

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK